Kolarstwo. Liczne grono młodzieży wystartowało w Memoriale Joachima Halupczoka [ZDJĘCIA]

Wiktor GumińskiZaktualizowano
Młodzi kolarze rywalizujący w Memoriale Joachima Halupczoka zaciekle walczyli o zajęcie jak najwyższych lokat. Oliwer Kubus
Setki młodych kolarzy stanęły na starcie wyścigów wchodzących w skład zawodów dedykowanych byłemu wybitnemu polskiemu kolarzowi, wywodzącemu się z podopolskich Niwek.

Pierwszego dnia zmagań rywalizowali oni w wyścigu indywidualnym na czas. Odbywał się on na drodze pomiędzy Dębską Kuźnią a Turawą. Najlepszy okazał się w nim Hubert Grygowski, z klubu Chrabąszcze Nowogard.

Dopiero 27. miejsce zajął z kolei najlepszy z przedstawicieli Opolszczyzny, którym był Bartosz Wojdyła, reprezentant LMGKK Ziemi Brzeskiej.

Wspomniany Grygowski okazał się też najlepszy w niedzielę, podczas zmagań młodzików w wyścigu ze startu wspólnego. Rywalizowali oni na dystansie 30 km, czyli pokonali jedną pętlę, prowadzącą m.in. przez Szczedrzyk, Kotórz Wielki, Turawa, Rzędów, Dylaki, Antoniów i Jedlice.

Wjechał on na metę na czele peletonu, w składzie którego znajdowali się też dwaj przedstawiciele klubów z naszego regionu. Na 10. miejscu linię mety przekroczył Łukasz Ciecior z LKS-u Ziemi Opolskiej Opole, zaś 15. lokatę zajął Bartosz Kobylański z UKS-u Stobrawa Kluczbork.

Na trzykrotnie dłuższym dystansie (90 km), na którym zmagali się juniorzy młodsi, samotnie na 1. pozycji finiszował Sebastian Stachula, zawodnik Azalii Brzóza Królewska. W tej kategorii wiekowej najlepszy zawodnik z województwa opolskiego, Emanuel Drebschok, przyjechał dopiero w drugiej zorganizowanej grupie, plasując się ostatecznie na 47. lokacie.

Bardzo wysoką, bo 6. pozycję zajął natomiast Aleksander Siwiaszczyk z LKS-u Ziemi Opolskiej Opole w wyścigu juniorów (120 km). Dotarł on na metę w składającym się z 42 kolarzy peletonie. W tym gronie byli jeszcze dwaj jego klubowi koledzy - Jakub Małachowski (23. miejsce) i Bartosz Derek (31.). Zwyciężył Filip Prokopyszyn z Trasy Zielona Góra.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze