Kolarstwo. Mocne przetarcie Dariusza Batka

Dariusz Batek
Dariusz Batek Darek Krzywański
30-letni Dariusz Batek, kolarz opolskiej zawodowej grupy kolarskie Wibatechu Fuji zajął 2 . miejsce podczas inauguracyjnego wyścigu Skandia Maraton Lang Team, który odbył się w warszawskim Wilanowie.

Zawodnik z ekipy Wiesława Ciasnochy z Piątkowic k. Nysy oprócz wyścigów szosowych udanie staruje także w wyścigach MTB. Przypomnijmy, w 2007 roku wspólnie z Marcinem Karczyńskim, Piotrem Brzózką i Mają Włoszczowską zdobył srebrny medal w sztafecie cross-country podczas mistrzostwa świata w Fort William

W Wilanowie D. Batek startował na najdłuższym dystansie Grand Fondo. Zawodnicy mieli do pokonania 82 km. Zawodnika Wibatechu Fuji "na kresce" pokonał Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team). Trzeci był z kolei Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team).

Strat w Skandia Maraton był przygotowaniem do szybko zbliżającego się wyścigu UCI „ Grody Piastowskie”. Kolarze Wiesława Ciasnochy są zaliczani do grona faworytów tego prestiżowego wyścigu.