Kolarstwo. Najszybciej z naszych jechał Dawid Migas

Opolszczyzna gościła peleton, który rywalizował w szosowym Pucharze Polski - Memoriale Joachima Halupczoka, będącym także eliminacją do OOM.

Najpierw w Niwkach odbyła się jazda indywidualna na czas, a następnie w Szczedrzyku uczestnicy ruszyli na trasę wyścigu ze startu wspólnego. W obu przypadkach najlepiej z kolarzy z naszego regionu wypadł Dawid Migas (Ziemia Brzeska).

W gronie juniorów, którzy mieli do pokonania samotnie 20 km Migas „wykręcił” 16. czas i stracił 1,17 min do najlepszego Filipa Maciejuka (Pogoń Puławy). Z kolei trasę 90 km ukończył jako 10. W trakcie wyścigu z grupy uciekło siedmiu kolarzy, a Migas finiszował jako trzeci z pierwszej większej grupy, która straciła 58 sek. Zwyciężył Krzysztof Kucio (Pogoń Puławy).

W kategorii młodzików wygrał Kacper Wawrzacz (GK Gliwice), a najlepszy z naszych Szymon Janicki (Ziemia Opolska) był 18. (strata 49 sekund). Wśród juniorek młodszych triumfowała Wiktoria Polak (KTK Kalisz), a 41. czas uzyskała Agnieszka Lazik (Ziemia Opolska). Jeżeli chodzi o juniorów młodszych to pierwszy był Wiktor Richter (Koźminianika Koźminek), a 35. Michał Kujawa ze Stobrawy Kluczbork. Wśród juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Aurela Nerlo (Atom Dzierżoniów), a wśród kobiet Martyna Klekot (Pacific Nestle).

W wyścigach ze startu wspólnego wygrał młodzik Bartosz Rutkowski ze Społem Łódź (32. był Janicki), juniorka młodsza Marta Jaskulska z Warmii Biskupiec (35. była Lazik), junior młodszy Mateusz Jakubasz z Koźmianki (55. był Kujawa), juniorka Kaja Rysz (Stal Rzeszów) i w elicie kobiet Paulina Brzeźna-Bentkowska (Atom Sobótka).