Kolarstwo. Nasi ścigali się w trzech wyścigach

Zawodnicy z Opolszczyzny i naszej grupy kontynentalnej rywalizowali w wyścigach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski.

Na trasie wokół Głogowa odbył się międzynarodowy wyścig Memoriał Grundmanna i Wizowskiego. Z peletonu szybko oderwała się 18-osobowa grupka, w której byli między innymi: nysanin Paweł Franczak (Active Jet Team), Mateusz Komar (Whistle Escom Ziemia Brzeska) oraz Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji Żory).

30 kilometrów przed metą zaatakowali Adam Stachowiak (Kolss-BDC) i Łukasz Owsian (CCC Polkowice). W sprincie triumfował Stachowiak, a 1,3 minuty później przyjechał grupka, w której byli Opolanie. 12. finiszował Franczak, 13. Komar, a 14. Janiszewski. Ze stratą ponad 8 minut dojechała kolejna część peletonu, a w niej jako 19. Bartosz Pilis (Wibatech), 30. Sławomir Kohut (Whistle) i 31. Dominik Oborski (Whistle). Wyścig ukończyło 109 z 163 kolarzy.

Wcześniej zawodnicy związani z naszym kolarstwem jechali w Trzebnicy, gdzie odbył się wyścig "Korona Kocich Gór". Ponad 194 km najszybciej przejechał Czech Frantisek Sisr, który wygrał finisz z czteroosobowej grupki. Miała ona ponad pół minuty przewagi. Potem kolarze dojeżdżali w grupkach i indywidualnie co kilkanaście sekund. Najlepszy z Opolan - ze stratą 2,28 minuty - dojechał jako 23. Wojciech Skarżyński (Wibatech). Oborski był 29., brzeżanin Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo Prostejov) - 34., a zmagania ukończył jeszcze tylko Janiszewski, jako 58. Ze 160 zawodników do mety dojechało 62.
W Tarnowie Podgórnym ścigała się z kolei młodzież w ramach Pucharu Polski - szóstej edycji Memoriału Tomka Jakubowskiego, który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W jeździe indywidualnej na czas Opolanie plasowali się daleko, a lepiej spisali się w wyścigu ze startu wspólnego. W stawce juniorów młodszych 18. miejsce zajął Wojciech Piórkowski (Ziemia Opolska), a wśród juniorów 15. był Piotr Smoliński (Stobrawa Kluczbork).

15. lokatę wywalczył natomiast Michał Maćkowski (Ziemia Opolska), a 26. jego klubowy kolega Jakub Małachowski w pucharowym wyścigu ze startu wspólnego młodzików, który rozegrano w Pińczycach. Dawid Witek (Stobrawa) był tam 28., a w stawce młodziczek 18. pozycję zajęła Nikola Pluta (Stobrawa).