Kolarstwo. Nysanin zapewnił sobie triumf na czasówce

Oliwer Kubus
Zwycięstwem Leszka Pluciński z Nysy (CCC Sprandi Polkowice) zakończył się wyścig Bałtyk - Karkonosze Tour.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach Peter Williams (ONE PRO Cycling) wyprzedzał o 15 sekund Szweda Marcusa Svenssona i 16. Yannicka Janssena (Team Blis Merida). Kolejną sekundę tracił czwarty Pluciński, a dwunasty Piotr Skarżyński (Whistle Escom Ziemia Brzeska) już 1,17 minuty.

Wszystko do góry nogami wywrócił czwarty etap jazdy na czas. Czasówka liczyła 11,6 kilometra i wiodła pod górę, na przełęcz Okraj. Najszybciej przejechał ją Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), który uzyskał czas 25,18 minuty. Pokonał on kolegę z ekipy i nowego lidera wyścigu, Plucińskiego, który stracił 36 sekund. 1,10 minuty wolniej od triumfatora pojechał trzeci Pavel Gatskyi (Kazachstan), a Williams miał na mecie 1,17 minuty straty.
Z zawodników brzeskiej grupy Whistle Escom najlepszy rezultat "wykręcił" Dominik Oborski, który był ze stratą ponad 2,5 minuty 28. Skarżyński stracił z kolei 2,55 minuty i spadł w generalce z 12. na 33. lokatę. Ostatni etap wiele nie zmienił, choć do mety ze skromną przewagą dojechała pięcioosobowa grupa, z której najszybciej finiszował Kamil Zieliński (Domin Sport). Znów najlepszy z naszych był Skarżyński, który metę minął 24 sekundy później jako 21.

Wyścig zakończył się wygraną Plucińskiego, który o 25 sekund wyprzedził Taciaka i o 53. sek Williamsa. 26. był ostatecznie Skarżyński (+3,31 min), a 28. Oborski (+3,38 min). Pozostali kolarze Ziemi Brzeskiej sklasyfikowani zostali poza czołową "50".

Oborski zajął 2. miejsce w klasyfikacji górskiej, a Skarżyński był siódmy w punktowej. Whistle Escom zespołowa wywalczyła 12. miejsce wśród 15. grup.