Kolarstwo. Patryk Stosz wicemistrzem Polski

Oliwer Kubus
Patryk Stosz z powodzeniem rywalizuje ze starszymi zawodnikami.
Patryk Stosz z powodzeniem rywalizuje ze starszymi zawodnikami. Oliwer Kubus
Patryk Stosz, mający 18 lat zawodnik Stobrawy Kluczbork, wywalczył srebrny medal przełajowego czempionatu w kategorii młodzieżowców do lat 23. Co ciekawe nasz zawodnik stawia głównie na wyścigi na szosie.

W Koziegłowach odbyły się 76. mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Spośród licznej, bo 20-osobowej grupy Opolan medal wywalczył tylko Stosz. Ścigający się w stawce młodzieżowców do lat 23 zawodnik kluczborskiego klubu przegrał tylko z Bartoszem Pilisem (Błękitni Koziegłowy), do którego stracił zaledwie osiem sekund.

Trzeci ma mecie Sebastian Młyński (Cartusia Kartuzy) przyjechał 19 sekund za Stoszem, który przełaje traktuje jako element przygotowań do startów na szosie, a czyni to bardzo skutecznie i notuje dobre wyniki. Potwierdzeniem jest zdobyty w sobotę tytuł wicemistrza Polski Orlików. W tej samej kategorii 17. lokata przypadła Michaelowi Baronowi (Ziemia Opolska).

Wśród juniorów tytuł obronił Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), który o blisko dwie minuty wyprzedził najlepszego z naszych kolarzy. Był nim siódmy w klasyfikacji końcowej Tobiasz Lis (Ziemia Opolska). Jako 16. finiszował kolarz z Kluczborka Patryk Złotowicz, a pozostali Opolanie stracili do triumfatora jedno okrążenie i zajęli miejsca w końcówce stawki.

Mistrzem Polski w juniorach młodszych został Marceli Bogusławski (Integral Collections Sławno), a najlepiej z Opolan spisał się Mateusz Janicki (Stobrawa), który linię mety minął jako 14. Beniamin Rogowski (Ziemia Opolska) był 23., jego klubowy kolega Łukasz Dziemba - 27., a Tomasz Jarczak (Stobrawa) - 29.

Po pierwsze miejsce w zawodach młodzików pojechał Grzegorz Mochola (Start Tomaszów Mazowiecki), a rywalizację ukończyło trzech zawodników z naszego regionu. 12. był Grzegorz Lacmański (Stobrawa), 23. Wojciech Piórkowski (Ziemia Opolska), a 27. Karol Przewdzięk (Stobrawa).

Nasza jedynaczka na trasach wokół Koziegłów - Magdalena Tkacz ze Stobrawy, która ścigała się z juniorkami młodszymi zajęła 15. miejsce.

Po najważniejszy medal w Elicie (seniorzy) sięgnął Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing).