Kolarstwo. Pokazali się wychowankowie Stobrawy

Zaktualizowano
Archiwum
Dwóch kolarzy rodem z Opolszczyzny - wychowanków Stobrawy Kluczbork - startowało w barwach kadry narodowej w Wyścigu Pokoju w kategorii wiekowej do lat 23.

Byli to Patryk Stosz i Patryk Złotowicz. Stosz (obecnie CCC Sprandi Polkowice) zajął 18.miejsce na ostatnim etapie, kończącym się podjazdem w Jeseniku, tracąc do triumfatora. 24 sekundy.

W końcowej klasyfikacji generalnej imprezy zaliczanej do Pucharu Narodów U23, najlepszy okazał się Gregor Muhlberger (Austria), a w trzydniowych zmaganiach Stosz był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, plasując się na 16. pozycji (1. min straty). 80. był z kolei Złotowicz.
Jeden nasz kolarz ukończył trzy etapowy wyścig juniorów "Złote Koło". Na ostatnim etapie jako 45. finiszował Damian Tomiczek z Ziemi Opolskiej i w klasyfikacji końcowej zajął 39. lokatę ze stratą ponad 16 minut do Alana Banaszka (BDC Nowy Dwór Mazowiecki).

Wygrał on ostatni dzień rywalizacji i awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W niej obok niego na podium stanął dotychczasowy lider, Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz Bartłomiej Wojtanek (WLKS Krakus BBC Czaja).

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.