Kolarstwo. Polskie nadzieje ścigały się na opolskich szosach

Archiwum
Zakończył się 4-etapowy wyścig "Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej''. W stawce juniorów młodszych triumfował Filip Maciejuk, a Opolanie plasowali się na dalszych lokatach

Ostatni etap - zorganizowanego już po raz 42. - wyścigu wygrał Damian Mądrzejewski (TKK Pacific Toruń), który triumfował na 80-kilometrowej trasie wokół Kluczborka. Okazał się on najlepszy z 6-osobowej ucieczki, wyprzedzając Filipa Maciejuka (OZKol. Lublin) i Macieja Kwiatkowskiego (Copernicus Toruń).

Wygrana pozwoliła Mądrzejewskiemu awansować na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej, a prowadzenie utrzymał Maciejuk. Wygrał on z przewagą 9 sekund nad Mądrzejewskim i 11 sekund nad Mateuszem Kostańskim (KLTC Konin)

Na czwartym etapie najlepszy z Opolan Wojciech Piórkowski (Ziemia Opolska) był 26. 78. miejsce zajął Tadeusz Gawryć (Ziemia Opolska), a 82. Artur Mazurkiewicz (Stobrawa Kluczbork). Ostatecznie najwyżej z naszych uplasował się W. Piórkowski na 55. miejscu ze stratą 2,42 min do triumfatora. Gawryś był 80, a Mazurkiewicz - 82.
Na pierwszym etapie wygrał Daniil Kulik (Rosja), który był najlpeszy także na trzecim. Na drugim, którym była jazda indywidualna na czas triumfował Maciejuk. Najlepszy z naszych W. Piórkowski zajmował kolejno 54., 71. i 61. miejsce.