Kolarstwo. Pszczolarski 13. w wyścigu ze startu wspólnego

Na trasie Wojciech Pszczolarski
Na trasie Wojciech Pszczolarski Cycling2016/Facebook
Kolarze szosowi zakończyli rywalizację na Akademickich Mistrzostwach Świata na Filipinach. Pochodzący z Brzegu Wojciech Pszczolarski był szósty i trzynasty.

Zawodnicy mieli do przejechania górzystą trasę, a na metę prowadziła wspinaczka o długości ponad 30km. W rywalizacji mężczyzn wystartowało blisko 50 kolarzy, a wśród nich dwaj brzeżanie Adrian Tekliński i Wojciech Pszolarski. Ten drugi, student WSZiA Opole wcześniej w kryterium zajął 6. miejsce, a tym razem w wyścigu ze startu wspólnego na 122 km był 13.

Do najlepszego Australijczyka Cyrusa Monka stracił 9,52 min. Złoty medalista o 25 sekund wyprzedził z kolei Mongoła Marela-Erdene Batmukha oraz o 35 sekund Niemca Alexandra Wefenbacha. Drugi z Opolan - Tekliński nie ukończył rywalizacji.

Swój drugi srebrny medal wywalczyła Nikol Płosaj. Wicemistrzyni w kryterium ulicznym w wyścigu ze startu wspólnego na 80 km znów musiała uznać wyższość Niemki Romy Kasper. Niemka zdecydowanie odjechała rywalkom i na mecie miała 4,12 minuty przewagi nad Płosaj. Ta z kolei wygrała finisz z reprezentantką Filipin Marelli Salamat.

Na czwartym miejscu przyjechała druga z Polek - Monika Brzeźna, która do triumfatorki straciła 5,14 minuty.