Kolarstwo. Srebro Tobiasza Lisa na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Tobiasz Lis (z lewej) ze srebrnym medalem. Obok jego trener Marian Staniszewski. fot. Archiwum prywatne
Nasz zawodnik dojechał na metę jako drugi w wyścigu ze startu wspólnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

To duży sukces zawodnika LKS "Ziemia Opolska“ Opole. Zawodnicy do lat 17 rywalizowali na trasie liczącej 100 km w Międzyrzeczu.

Nasz zawodnik na podium przedzielił dwóch kolarzy klubu Pacyfic Toruń. Wygrał Bartosz Wylamowski, trzeci był Karol Baranowski.

W rywalizacji wzięło też udział trzech innych naszych reprezentantów naszego regionu. Patryk Stosz (Stobrawa Kluczbork) zajął 15. miejsce, Michael Baron (Ziemia Opolska) był 48., a na 56. miejscu finiszował Marek Łazarewicz (Ziemia Brzeska Brzeg).

Łazarewiczowi znacznie lepiej poszło w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 8 km. Zawodnik Ziemi Brzeskiej był najwyżej klasyfikowanym zawodnikiem z Opolszczyzny.

Uplasował się on na 9. miejscu. Na 35. pozycji znalazł się Baron, a na 42. Stosz. Łazarewicz do zwycięzcy - Wojciecha Sykały (Tarnovia Tarnowo Podgórne) stracił 24 sekundy.