Kolarstwo torowe. Krzysztof Maksel blisko medalu mistrzostw świata

Krzysztof Maksel
Krzysztof Maksel archiwum prywatne
Pochodzący z Wyszkowa Śląskiego koło Nysy niespełna 26-letni zawodnik wraz z kolegami zajął 4. miejsce w sprincie drużynowym na mistrzostwach świata w Honkongu.

Ta lokata to najwyższe w historii miejsce polskiego zespołu na światowym czempionacie w sprincie drużynowym.

Biało-czerwoni jadąc w składzie Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Maksel w eliminacjach w gronie 17 zespołów z czasem 43,419 sek. zajęli 4. miejsce kwalifikując się do drugiej rundy, w której jechało osiem najlepszych drużyn.

W niej w bezpośrednim starciu Polacy pokonali Chińczyków, a czas 43,834 dał im miejsce w finale pocieszenia o brązowy medal, gdzie ich rywalami byli Francuzi. W tym bezpośrednim starciu (Maksela w tym wyścigu zastąpił Rafał Sarnecki) nasi reprezentanci mieli wynik 43,698 i przegrali z Francuzami o 0,162 sek. W finale A Nowa Zelandia pokonała Holandię, a oba zespołu miały rezultat powyżej 44 sekund.

W reprezentacji Polski, która poleciała do Hongkongu jest jeszcze dwóch zawodników pochodzących z naszego regionu: Wojciech Pszczolarski i Adrian Tekliński. Obaj są z Brzegu. Tekliński w czwartek wystartuje w konkurencji scratchu, a Pszczolarski w piątek w wyścigu punktowym. Maksel natomiast wystartuje jeszcze w niedzielę w konkurencji sprintu.

Transmisje z Hongkongu codziennie do niedzieli od godz. 13.00 do godz. 15.30 w: Eurosporcie 1 i TVP Sport.