Kolarstwo. Znów z dobrej strony pokazał się Migas

Dawid Migas
Dawid Migas Zbiory prywatne
W Tychach i Pszczynie rozegrane zostały kolejne dwie eliminacje Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

W elicie mężczyzn triumfował pochodzący z Kluczborka Patryk Stosz, obecnie kolarz CCC Sprandi Polkowice. Zwyciężył on dzięki bonifikatom i punktom, które zgromadził na trasie. Jedyny z zawodników opolskich klubów, który ukończył wyścig Sławomir Janiszewski (LMGKK Ziemia Brzeska) został sklasyfikowany na 25. pozycji.

W stawce juniorów bardzo dobrze spisał się jego klubowy kolega Dawid Migas. Co prawda na metę 14 sekund szybciej przyjechał Petr Trachtulec (Feso Petrvald), ale to Opolanin był na trasie aktywniejszy i bonifikaty dały mu końcowy sukces. Migas szybko przeniósł się do Pszczyny, gdzie nazajutrz był trzeci wśród juniorów. Podobnie jak Stosz w elicie, a Janiszewski zajął 24. lokatę.

Dla Migasa, podopiecznego Franciszka Moszumańskiego, kolejny sukces, po zwycięstwie w Pruszkowie w Międzynarodowym Grand Prix Polski w kolarstwie torowym.

W Tychach startowali nieźle inni nasi zawodnicy. W juniorach młodszych 9. miejsce zajął Jabub Małachowski, a 11. był Paweł Głombica (obaj LKS Ziemia Opolska). W grupie młodzików 6. lokata przypadła ich koledze z klubu Szymonowi Janickiemu. Wreszcie w stawce żaków drugi był Łukasz Ciecior, a na najniższym stopniu odium stanęła Julia Dąbrowska (oboje Ziemia Opolska).