Kolarze Wibatechu Brzeg zdobyli punkty do klasyfikacji BGŻ ProLigi

Krzysztof Tracz był najlepszym zawodnikiem Wibatechu na wyścigu w Częstochowie.
Krzysztof Tracz był najlepszym zawodnikiem Wibatechu na wyścigu w Częstochowie. Sławomir Jakubowski
Stało się tak po wyścigu w Częstochowie.

Pod Jasną Górą odbył się 41. już wyścig o Grand Prix Częstochowy. Zaliczany on był do klasyfikacji BGŻ ProLigi, w skład której wchodzą najważniejsze wyścigi w Polsce. Startowała więc cała krajowa czołówka.

W stawce 80 kolarzy, którzy ruszyli na trasę wyścigu byli też reprezentanci naszej grupy zawodowej - Wibatech Brzeg. Najlepiej spisał się Krzysztof Tracz, który zajął 10. miejsce, a 12. był Łukasz Osiecki. Obaj zdobyli punkty do klasyfikacji BGŻ ProLigi.

Zmagania zakończyły się zwycięstwem Czecha Josefa Cernego z grupy CCC Polsat Polkowice, który w 2012 roku reprezentował barwy Wibatechu. Drugi był lider klasyfikacji BGŻ ProLigi - Marek Rutkiewicz (CCC Polsat), a na 4. pozycji uplasował się trzeci z zawodników tej najlepszej polskiej grupy, pochodzący z Głuchołaz Jacek Morajko. Do mety dotarło tylko 30 kolarzy, a wpływ na to miały trudne warunki pogodowe.