Kolejna inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Opolszczyźnie. W Brzegu powstało Lokalne Centrum Biznesu

Adrian Gajewski
19 czerwca w Brzegu przy ul. Małujowickiej nastąpiło uroczyste otwarcie hali produkcyjno-magazynowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja pochłonęła łącznie blisko 27 milionów złotych.

Tereny inwestycyjne przy ulicy Małujowickiej stają się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Na brzeskiej „Zielonce” od kilku miesięcy trwa budowa fabryki koreańskiego koncernu POSCO, a dziś nastąpiło oficjalne otwarcie hali modułowej.

- Otwarcie naszej hali przemysłowej to wyraźny znak dla inwestorów z kraju i z zagranicy, że Brzeg i nasz region to miejsce otwarte na biznes, w którym warto inwestować - mówił w trakcie wydarzenia Piotr Wojtyczka, PrezesWałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK.

Hala liczy ponad 5000 metrów kwadratowych z zapleczem biurowym i socjalnym oraz z infrastrukturą otoczenia w postaci parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych.

Warto zaznaczyć, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna realizuje autorski projekt budowy nowoczesnych i skalowalnych obiektów przemysłowo-magazynowych zaprojektowanych z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Obiekty produkcyjne, wyposażone w zaplecze biurowe i administracyjne, odpowiadają na potrzeby podmiotów gospodarczych, które nie dysponują własną infrastrukturą przemysłową lub kapitałem do jego rozbudowy.

Podobne hale powstają nie tylko na Opolszczyźnie, ale także na Dolnym Śląsku i Wielkopolsce. LCB dostępne są na leasing lub wynajem, a przedsiębiorcy mogą skorzystać z całości obiektu lub wybrać jeden z czterech modułów.

- Lokalne Centrum Biznesu w Brzegu to kolejna inwestycja w tym regionie, która przyciąga biznes i nowych inwestorów. Dziękuję Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za tę inicjatywę i jestem przekonany, że gmina doskonale wykorzysta potencjał nowo wybudowanej hali – mówił wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.

Inwestycja zakłada możliwość dalszej rozbudowy i skalowania obiektu.

- Bliźniaczy obiekt zlokalizowany na terenie południowej Polski został wynajęty w całości jeszcze przed ukończeniem jego budowy. Lokalne Centra Biznesu cieszą się dużym zainteresowaniem rynku - aktualnie WSSE Invest-Park prowadzi intensywne rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi wynajmem poszczególnych modułów LCB w Brzegu - czytamy w komunikacie WSSE.

W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia z uroczystego otwarcia hali.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska