Kolejna wirtualna strzelnica powstała na Opolszczyźnie....

  Kolejna wirtualna strzelnica powstała na Opolszczyźnie. Gdzie tym razem?

  Zdjęcie autora materiału

  Nowa Trybuna Opolska

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnie powstała wirtualna strzelnica. Została utworzona dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej.
  1/7
  przejdź do galerii

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Oleśnie powstała wirtualna strzelnica. Została utworzona dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej. ©Urząd Miejski w Oleśnie

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie powstała wirtualna strzelnica.
  Została ona utworzona w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2”. Koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 196 tysięcy złotych, a dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej wyniosła 155 tys. zł.

  - Bardzo się cieszę, że w naszym województwie powstała kolejna strzelnica na wniosek lokalnego samorządu – mówi Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Ziemi Opolskiej.

  Uruchomiliśmy w Ministerstwie Obrony Narodowej nabór na kolejny rok, czyli 2023. Zachęcamy gminy, powiaty i województwa do aplikowania o środki na tworzenie strzelnic wirtualnych, pneumatycznych i wielkogabarytowych, czyli bojowych.
  Dofinansowanie z MON to 80 procent kosztów. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem.

  - Odkąd zostałem ministrem odpowiedzialnym za powstawanie strzelnic w Polsce, notujemy wzrost. Od roku 2020, gdzie było sześć wniosków rozpatrzonych pozytywnie, w 2021 roku było ich 51, w zeszłym roku liczbę wniosków zamknęliśmy na 123 – wylicza Marcin Ociepa. - To pokazuje, że wzrosty są znaczące. Cieszę się, że województwo opolskie też na tym korzysta. Obok Olesna takie strzelnice powstały m.in. w Kluczborku, Nysie czy Krapkowicach. Następne samorządy czekają w kolejce.


  W PSP nr 2 w Oleśnie powstała wirtualna strzelnica.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo