Kolejne duże sukcesy zapaśników Orła Namysłowa

Dwa medale w Pucharze Polski kobiet oraz cztery w Pucharze Polski kadetów - oto najnowszy dorobek przedstawicieli Orła Namysłów. materiały klubowe

W pierwszej z wymienionych imprez bardzo korzystnie wypadły Alicja Czyżowicz oraz Aleksandra Witoś. Obie wywalczyły na zawodach organizowanych w Poznaniu srebrny medal.

Czyżowicz, rywalizująca w kat. 53 kg, przegrała swój jedyny bój w finale z bardzo utytułowaną Katarzyną Krawczyk (Cement Gryf Chełm - srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w Baku (2015) oraz dwukrotną brązową medalistką mistrzostw Europy (2011, 2018).

Debiutująca wśród seniorek Witoś (kat. 59 kg) odniosła swój największy sukces w karierze, a bardzo niewiele zabrakło jej nawet do złota. W finałowym pojedynku okazała się tylko nieznacznie słabsza od Karoliny Gackowskiej z Gryfu Wojnowo.

Bardzo dobrze podczas I Pucharu Polski do lat 17 spisali się natomiast ich klubowi koledzy.

Na największe słowa uznania zasłużył Adrian Sikora, walczący w kat. do 48 kg. Nie tylko zdobył on złoty medal, ale w drodze po niego nie stracił choćby jednego punktu technicznego.

Inni reprezentanci Orła na tej imprezie dołożyli jeszcze trzy medale. Wszystkie były koloru brązowego. Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast Oskar Niedźwiecki (kat. 45 kg), Wiktor Bender (kat. 51 kg), oraz Patryk Bratosiewicz (kat. 55 kg).

Do tego wyczynu niewiele zabrakło również Piotrowi Balcerzakowi (kat. 51 kg), który jednak okazał się nieznacznie gorszy w potyczce o brąz i ostatecznie zajął 5. pozycję.

Poza wszystkimi wymienionymi, w barwach namysłowskiego klubu w I Pucharze Polski startowali jeszcze Paweł Gąsior(kat. 76 kg), Oliwier Krupiński (kat. 80 kg) oraz Petro Pidtykanov (kat. 80 kg). Zajmowali oni jednak dalsze lokaty, poza „dziesiątką”.

Mimo to w klasyfikacji drużynowej Orzeł Namysłów z dorobkiem 20 punktów został sklasyfikowany na 1. miejscu, z dużą przewagą punktową nad drugim ZKS-em Koszalin (13 pkt) oraz gospodarzami - WLKS-em Siedlce (12 pkt).