Kolejne firmy dołączają do programu Karta Dużej Rodziny. W województwie opolskim takie karty przyznano dotychczas 45 tysiącom osób

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Decyzję o przedłużeniu udziału w programie podjęła sieć handlowa Lidl.
Decyzję o przedłużeniu udziału w programie podjęła sieć handlowa Lidl. Fot. Anna Kaczmarz
Ostatnio bank, dwie sieci stacji paliw, sieć sklepów z obuwiem i przewoźnik autokarowy w kraju dołączyli do programu, w którym rodziny wielodzietne mogą skorzystać z ulg. W województwie opolskim takie karty przyznano dotychczas nieco ponad 45 tys. osób

Bank Credit Agricole od posiadaczy KDR nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie konta, opłat miesięcznych za użytkowanie karty do konta, a wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą są darmowe.

Na sieci stacji paliw Shell posiadający taką kartę mogą liczyć na zniżki na paliwa i wybrane produkty w sklepach.

Na zniżki mogą też liczyć kupujący paliwo, korzystający z usług myjni i oferty gastronomicznej w sieci paliw Circle K. - Zniżka na paliwa bazowe wynosi 8 groszy za litr, a na paliwa premium - 15 groszy za litr - czytamy w komunikacie. Firma zaproponowała też zniżkę 20 proc. na wybrane produkty w ofercie gastronomicznej oraz rabat 25 proc. na skorzystanei z myjni (na wybranych stacjach). - Podróżowanie dużą rodziną to nierzadko wyzwanie, szczególnie w okresie wakacyjnym. Cieszymy się, że dołączając do programu, możemy wspierać rodziców i ich dzieci w rozsądnym planowaniu codziennych wydatków - komentuje Rafał Droździak, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Umowę z KDR przedłużyła też, na kolejny rok, sieć handlowa Lidl Polska.

W sieci handlowej Deichmann z kartą można dostać 10 proc. rabatu na nieprzecenione obuwie dziecięce i plecaki dziecięce.

Karta Dużej Rodziny to program koordynowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Osoby posiadające takie karty mogą korzystać z szeregu zniżek na towary i usługi oferowane przez podmioty publiczne (np. instytucje kultury, ośrodki rekreacji) i prywatne (m.in. sieci handlowe).

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych (posiadających trójkę lub więcej dzieci) i można do niego przystąpić niezależnie od dochodów.

Partnerzy przystępują do programu dobrowolnie i sami decydują o wysokości udzielanych zniżek.

Wg danych ministerstwa do tej pory wydano ponad 2 mln kart, w tym 1,19 mln dla dzieci. Z systemu ulg i zniżek korzysta 451,7 tys. rodzin wielodzietnych, a karta cieszy się coraz większą popularnością.

Od tego roku wprowadzono możliwość korzystania z krat w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. Jest to alternatywa dla plastiku. Z elektronicznej wersji karty w formie aplikacji mKDR korzysta 127,9 tys. osób.

Jak podała nam rzeczniczka wojewody opolskiego Martyna Kolemba, w województwie opolskim jest 8769 rodzin posiadających przynajmniej jedną zamówioną KDR, osób, którym przyznano kartę jest 45 tys., 16461 kart przyznano rodzicom/małżonkom, a 28543 - dzieciom.

Od 2019 r. KDR będą mogli otrzymać także rodzice, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej trójkę dzieci.

OPOLSKIE INFO - 10.08.2018

Jakie długi mają mieszkańcy województwa opolskiego i firmy w regionie? Krajowy Rejestr Długów podsumował zadłużenie Opolan. Polacy wpisani do rejestru mają do oddania 53 miliardy złotych. W bazie widnieje aż 2,71 mln niesolidnych płatników. Opolanie muszą oddać ponad 1,1 mld złotych, a w bazie niesolidnych płatników jest blisko 60 000 osób i firm z Opolskiego.

Jakie długi mają Opolanie? Krajowy Rejestr Długów wyliczył, ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska