Kolejne sukcesy zapaśników Orła Namysłów

Krystian Krupiński, Mateusz Buczkowski i Kamil Niezgoda - młode namysłowskie Orły.
W Teresinie pod Warszawą rozegrany został XII Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza młodzików w stylu wolnym. Dwóch naszych stanęło na odium, podobnie jak Arkadiusz Bohm podczas mistrzostw Niemiec.

W zawodach w Tereścinie startowało około 130 zawodników z klubów krajowych i ekipy zagraniczne z: Ukrainy, Rosji, Litwy, Słowacji oraz Niemiec. Do walk został także dopuszczony najmłodszy rocznik kadetów.

Orzeł Namysłów do rywalizacji wystawił skromną trzyosobową ekipę, która zdobyła jednak dwa medale i oba w kategorii wagowej do 59 kg. Po złoto sięgnął po bardzo dobrych walkach 14-letni Krystian Krupiński, który w finale przy remisie 2-2 zwyciężył starszego o rok kolegę klubowego Mateusza Buczkowskiego. Tym razem ten drugi musiał zadowolić się więc srebrnym krążkiem.

Na jedenastym miejscu po niezłym występie w stawce 20 zawodników w wadze do 53 kg sklasyfikowany został Kamil Niezgoda. W punktacji drużynowej Orzeł zajął 10. miejsce, a zwyciężyli młodzi zapaśnicy z Ukrainy.

Teraz przed namysłowskimi zapaśnikami najważniejsze imprezy sezonu. Krupiński wystartuję w pierwszych historycznych Mistrzostwach Europy do lat 15 w Serbii (Belgrad 19-21.05.2017), gdzie będzie reprezentował Polskę w kat. do 53 kg. Natomiast Buczkowskiego czeka występ podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych do lat 17 (Drzonków 2-4.05.2017), gdzie będzie walczył w kat. do 54 kg.

Tymczasem w niemieckiej miejscowości Bruchsal odbyły się Mistrzostwa Niemiec seniorów w stylu wolnym. Srebrny medal w kat. do 70 kg zdobył Arkadiusz Böhm. Zawodnik Orła i wychowanek trenera Krzysztofa Pawlaka to jeden z najlepszych zapaśników w historii klubu. Jest wielokrotnym mistrzem i medalistą Mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych, reprezentantem kraju na wielu imprezach w tym Mistrzostwach Świata i Europy. Namysłowianin jest aktualnie w Niemczech zawodnikiem i trenerem klubu KG Laudenbach Sulzbach.

Dodatkowo o brąz postarał się walczący z kontuzją barku 22-letni Dawid Wolny, który startował w wadze do 65 kg. Na 14. miejscu zawody ukończył 18-letni Adrian Wolny, który rywalizował w kat. do 70 kg. Obaj zawodnicy wywodzą się Namysłowa i w Polsce reprezentują barwy Orła Namysłów.