Kolejne zwycięstwo Stali Nysa

Dawid Bułkowski poderwał Stal do walki w kluczowym momencie drugiego seta.
Dawid Bułkowski poderwał Stal do walki w kluczowym momencie drugiego seta. Oliwer Kubus
Nasi siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w 1 lidze, pokonując na wyjeździe Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 w meczu 9. kolejki.

Spotkanie to było szczególne dla trenera Janusza Bułkowskiego, który od tego sezonu trenuje zespół z Wałbrzycha. A to dlatego, że wcześniej przez wiele lat pełnił rolę szkoleniowca właśnie w Nysie.

Choć jego obecna drużyna nie przystępowała do starcia ze Stalą w roli faworyta (obie ekipy dzieliła w tabeli różnica dziewięciu punktów), od początku pokazała, że tanio skóry nie sprzeda. Mocną bronią drużyny Aqua Zdrój była w pierwszym secie zagrywka, z której przyjęciem problemy miał między innymi nyski libero Tomasz Bonisławski. Nasi gracze doprowadzili ze stanu 15-19 do remisu 21-21, ale w końcówce ekipa z Wałbrzycha lepiej zagrała blokiem i wygrała do 23.

W drugiej partii obie zespoły toczyły równie wyrównaną walkę. Trener Stali Piotr Łuka dokonał kilku ważnych roszad w wyjściowym ustawieniu, ale jego podopieczni nadal nie mogli przełamać rywala. Udało im się jednak to uczynić, ponieważ w polu serwisowym kapitalnie spisywał się Dawid Bułkowski. To właśnie jego zagrania przyczyniły się do wygranej nysan 25:23. Okazało się ono punktem zwrotnym rywalizacji.

Scenariusz trzeciej odsłony bowiem ani trochę nie przypominał tego z dwóch poprzednich. Tym razem nasi siatkarze od początku narzucili swoje warunki gry, którym przeciwnicy nie byli w stanie sprostać. Efekt był taki, że Stal znokautowała gospodarzy, triumfując aż 25-12!

I w kolejnym secie poszła za ciosem, jak na faworyta przystało. Ponownie w zanotowaniu sukcesu pomógł jej bardzo udany początek. Odkąd wyszła na prowadzenie 11-6, miała już wszystko pod kontrolą i dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Aqua Zdrój Wałbrzych - Stal Nysa 1:3 (23, -23, -12, -20)
Aqua Zdrój: Lipiński, Dzikowicz, Orobko, Linda, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (libero) - Marszałek, Buczek, Goss, Hudzik. Trener Janusz Bułkowski.
Stal: Wolański, Lubaczewski, Olczyk, Owczarz, Rawiak, Nożewski, Bonisławski (libero) - Bułkowski, Piotrowski, Szymeczko, Woroniecki. Trener Piotr Łuka.
Sędziowali: Marek Krupski, Robert Nowicki (obaj Bielsko-Biała).