Kolejny triumf Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Tym razem pokonała MKS Będzin

Paweł Zatorski został MVP spotkania.
Paweł Zatorski został MVP spotkania. Sylwia Dąbrowa
10. zwycięstwo z rzędu od początku sezonu w PlusLidze wywalczyła ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Tym razem bez straty seta pokonała u siebie MKS Będzin.

Co ciekawe jednak było to spotkanie rozegrane awansem z 14. kolejki, czyli de facto przewidziane na inaugurację rundy rewanżowej. Tym razem odniesienie zwycięstwa przyszło kędzierzynianom łatwiej niż na inaugurację sezonu, kiedy to zwyciężyli na wyjeździe 3:1.

Nie przeszkodził im w tym fakt, że do grona nieobecnych od pewnego czasu, z powodu kontuzji, Przemysława Stępnia i Sławomira Jungiewcza, dołączył na mecz z MKS-em środkowy Mateusz Sacharewicz.

Podstawowi zawodnicy ZAKSY generalnie nie zawiedli trenera Andrei Gardiniego, wygrywając dwie pierwsze partie niezwykle pewnie, do 16 i 18. Włoski szkoleniowiec regularnie próbował jednak w tym meczu graczy rezerwowych, którzy z biegiem trwania meczu coraz bardziej decydowali o grze ZAKSY.

Nieco pozmieniany personalnie zespół z Kędzierzyna-Koźla musiał nieco bardziej zapracować na zwycięstwa w trzecim secie, ale od stanu 21:21 udowodnił swoją wyższość i zakończył rywalizację w trzech setach.

Spośród nominalnych zmienników, na uwagę zasłużył przede wszystkim pierwszy dłuższy ligowy występ w kędzierzyńskich barwach środkowego Tomasza Kalembki. Zawodnik ten, który jak dotąd właściwie jedynie pojawiał się zadaniowo w polu serwisowym, tym razem już w pierwszej partii zastąpił Łukasza Wiśniewskiego i pozostał na boisku aż do końca rywalizacji. Zdobył łącznie 5 punktów, kończąc wszystkie trzy ataki i dokładając po "oczku" blokiem oraz zagrywką.

Jak to zwykle bywa, bardzo dużo dobrego do gry ZAKSY wniósł przyjmujący Rafał Szymura, który dał odpocząć również znakomicie dysponowanemu, ale też ostatnio mocno eksploatowanemu Samowi Deroo. Swój pierwszy punkt, blokiem, zdobył natomiast w PlusLidze Łukasz Walawender, dla którego był to dopiero drugi występ w barwach wicemistrzów Polski.

MVP spotkania został wybrany Paweł Zatorski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:18, 25:22)