Kolekcja Bartka Mroza liczy już 39 medali

Bartłomiej Mróz zdobył cztery krążki w Ugandzie i Turcji.
Bartłomiej Mróz zdobył cztery krążki w Ugandzie i Turcji. Klubowe
Kolejne dwa złote medale stały się własnością badmintonisty Bartłomieja Mroza. Do tego tytuły międzynarodowego mistrza Turcji w singlu i deblu.

Dla parabadmintonisty MMKS-u Kędzierzyn-Koźle to były 18. i 19. najcenniejszy medal w karierze z imprezy o międzynarodowym i nie tylko charakterze. Dwa wcześniejsze wywalczył kilka dni wcześniej w Ugandzie, a swoją dobrą dyspozycję potwierdził w Turcji.

Poleciał tam jako jedyny Polak, a w turnieju 3rd Turkish Para-Badminton International Enes Cup w Antalyi był rozstawiony z „jedynką”. W grupie miał do pokonania dwóch Turków i jednego Taja. Wszystkie mecze poszły gładko. W półfinale singla zagrał z kolejnym zawodnikiem z Tajlandii - Prichą Somsiri, którego pokonał 21:13, 21:16. Finał był powtórką sprzed roku, jednak wynik już nie był taki sam. Tym razem Polak po wygraniu pierwszego seta z deblowym partnerem Turkiem Ilkerem Tuzcu 21:14, nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa i w drugim secie zagrał jeszcze lepiej, rywala doskonale znanego sobie rywala do 12. To było dopiero drugie zwycięstwo Bartka nad Ilkerem.

Drugi złoty medal to zwycięstwem numer cztery w deblu. W ostatnim meczu Mróz i Tuzcu mieli za siatką parę rosyjską Anton Iwanow - Pawel Kulikow, których rozgromili 21:8, 21:9. W drodze do mistrzostwa wygrali z parą z Tajlandii Narinchort Khowbunyarasri - Pricha Somsiri 21:8 i 21:11 oraz z Rosji Michaił Cziwikszin - Oleg Doncow 21:14, 17:21 i 21:4.

MAGAZYN SPORTOWY24 - POPEK O WALCE Z HARDCOROWYM KOKSEM I NIE TYLKO!