Kolorowy korowód w Opolu. Fundacja Dom prezentuje się na Rynku i w sieci

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Korowód Fundacji Dom w Opolu
Korowód Fundacji Dom w Opolu Krzysztof Ogiolda
Korowód na Rynku trzeba było z powodu pandemii ograniczyć. Działalność fundacji można było poznać przez internet.

W festynie na Rynku uczestniczyli państwo Kazimierz i Teresa Jednorogowie, pomysłodawcy i założyciele Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

- Cieszymy się, że tu jesteśmy. Ten korowód to jest nawiązanie do tego, co już było, ciąg dalszy, ale już nowocześnie i „po młodemu”, bo on line. Już nie uczestniczyliśmy w przygotowaniach w wymyślaniu programu – powiedzieli nto. Festyn w tej formie – zwłaszcza na te czasy – nam się podoba. W tradycyjnym korowodzie z mnóstwem ludzi spotkać się nie można.

Do przechodzących przez Rynek mieszkańców Opola podchodzili członkowie patrolu Fundacji DOM. Dzieci obdarowywali balonikami, panie otrzymywały ozdobnie wykonane kwiaty. Wszyscy notesiki z numerem KRS fundacji (0000007685) i zachętą do wpłacenia na jej rzecz jednego procentu oraz nasiona pachnącego groszku z hasłem „Kto sieje w nadziei, ten zbiera w miłości”.

- Nienormalna sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła nam zaprosić tłumu na korowód, ale pozwoliła zaprosić opolan – poprzez sieć - do naszych domów- mówi Małgorzata Jagieluk, prezes zarządu fundacji. - Mamy studio na Rynku, ale prowadzimy transmisję z naszych domów przy ul. Szymanowskiego i przy Mielęckiego. Będą też krótkie relacje z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim. Chcemy się pokazać i przedstawić jako profesjonaliści, którzy potrafią bardzo dobrze pracować, a pieniądze darowane z jednego procentu wydamy w sposób profesjonalny.

Pani prezes podkreśla, że ogromnie ważne było – mimo pandemicznej sytuacji - zamknięcie minionego roku i wypłacenie pracownikom pieniędzy, bo sytuacja była krytyczna.

- Dzięki darczyńcom instytucjonalnym i indywidualnym udało się nam stworzyć mały handicap na początku roku 2021 – dodaje. - W tej chwili sytuacja jest stabilna. Z niepokojem patrzymy na jeden procent, który zależy od dochodu naszych podatników, a wiadomo jak te dochody w 2020 wyglądały.

W ramach Fundacji działają: Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Warsztat Terapii Zajęciowej przy ul. Mielęckiego (35 uczestników), Środowiskowy Dom Samopomocy (40 uczestników), Zakład Aktywności Zawodowej (zatrudnia 60 osób z niepełnosprawnościami) oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim (dla osób z powiatu opolskiego, działa od 28 grudnia 2020).

- Mamy ogromne możliwości i chcemy się rozwijać – deklaruje Małgorzata Jagieluk. - Lepiej się nie da, ale możemy zapewniać więcej terapii. Potrzebne jest finansowanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska