Komfortowo, cyfrowo i ekologicznie - nowoczesny oddział Alior Banku w Kędzierzynie-Koźlu

Materiał informacyjny Alior Bank
Udostępnij:

21 lipca w Kędzierzynie-Koźlu został otwarty digitalowy oddział Alior Banku. To już 44 tego typu placówka, uruchomiona przez bank. Zmodernizowana przestrzeń w siedzibie przy ul. Damrota zaskakuje nowoczesnym wystrojem oraz rozwiązaniami ekologicznymi. Dzięki innowacyjnemu zagospodarowaniu przestrzeni, nowa placówka całkowicie zmieni sposób kontaktu klienta z bankiem.

Digitalowy oddział banku to po prostu placówka w pełni przystosowana do potrzeb współczesnego, mobilnego klienta, który może liczyć na wiele praktycznych udogodnień oraz profesjonalne wsparcie zespołu doradców. Alior Bank sukcesywnie modernizuje swoje oddziały i wprowadza najnowocześniejsze rozwiązania, usprawniające obsługę klientów. Plan zakłada, że do końca 2022 r. zostanie otwartych 110 takich placówek.

– Oddziały stacjonarne to nadal bardzo ważny element strategii Alior Banku, choć w ostatnim czasie nieco zmieniła się ich rola. Ogromna część usług finansowych przeniosła się do przestrzeni internetowej, a Polacy coraz sprawniej się po niej poruszają. Zależy nam, aby nasze oddziały były łącznikiem pomiędzy światem online i offline oraz służyły budowaniu relacji z klientami i poznawaniu ich potrzeb – mówi Dariusz Szwed, wiceprezes Zarządu Alior Banku.

Placówka otwarta w nowej formule w Kedzierzynie-Koźlu sprawia przyjazne i przytulne wrażenie, a jednocześnie kojarzy się z profesjonalizmem i budzącym zaufanie światem finansów.

*

Wnętrze podzielone na strefy
W oddziałach wydzielono trzy główne strefy. Pierwsza, strefa obsługi, obejmuje m.in. przestrzeń powitalną, gdzie na klientów czeka kawa i herbata z upraw ekologicznych oraz filtrowana woda. Następnie mogą oni przejść do wydzielonych stanowisk obsługowych, które dają poczucie komfortu oraz zapewniają dyskrecję.

W strefie digital klienci wypróbują bankowość internetową i aplikację mobilną Alior Banku.
Tu wsparcia udzieli im bankier, który nie tylko pomoże zalogować się do urządzeń, ale również przedstawi możliwości wspomnianych systemów.

Wydzielona została także strefa spotkań, zaprojektowana do rozmów sam na sam z przedstawicielem banku. Wyciszone pomieszczenia sprzyjają spotkaniom wymagającym prywatności. Szklane ściany gabinetów są przesłonięte grafiką, uniemożliwiającą identyfikację przebywających w nich osób.

– Nasz kędzierzyński oddział działa od 2008 roku. Nasi stali klienci doskonale odnajdą się w nowej przestrzeni. Z kolei dla osób, które odwiedzą nas po raz pierwszy, tak nowoczesny wystrój będzie jednym z elementów, który przekona ich, jak innowacyjną, a jednocześnie bliską im instytucją jest dziś Alior Bank. Co nie mniej ważne, w tak dobrze zaprojektowanej przestrzeni po prostu znakomicie i komfortowo się pracuje – mówi Joanna Adamiec, dyrektor regionu Alior Banku.

Ekologiczna przestrzeń
W oddziale zostały wykorzystane materiały i produkty od lokalnych dostawców, a duża część z nich została pozyskana z recyklingu. Przykładem są blaty wyprodukowane z przetworzonych kubków po jogurtach, a także tapicerki i sufity z materiału po recyklingu butelek PET. Część wyposażenia została wytworzona z drewna z roślin szybkorosnących.

Placówka zostały zaprojektowane tak, by ograniczać zużycie zasobów, poczynając od redukcji drukowanych dokumentów, po oświetlenie. W oddziale można napić się filtrowanej kranówki, a akcesoria do serwowania napojów są w 100 proc. biodegradowalne.

Więcej niż bank
W oddziale można też uzyskać wsparcie w przypadku coraz bardziej popularnych usług pozabankowych. – Dotyczy to na przykład złożenia wniosków w programach Rodzina 500+ czy Dobry Start lub oferty związanej z termomodernizacją w ramach programu „Czyste powietrze” – mówi Katarzyna Dziwulska, dyrektor zarządzająca pionem sprzedaży dla klienta indywidualnego Alior Banku..

W przypadku Kredytu Gotówkowego Czyste Powietrze (RRSO 7,43%) wnioski o finansowanie i o dotację pomaga wypełnić pracownik banku w oddziale, i on też wysyła w imieniu kredytobiorcy wniosek o dotację do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚIGW). Kredyt zostaje wypłacony niezwłocznie po otrzymaniu dwóch pozytywnych decyzji. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 18 miesięcy od dnia wnioskowania o dotację, a następnie złożyć w WFOŚIGW wniosek o jej rozliczenie. Fundusz wypłaci dotację po pozytywnej weryfikacji dokumentów, a bank zaksięguje te pieniądze na poczet spłaty kapitału kredytu.

***
Oddział Alior Banku przy ul. Damrota 14 w Kędzierzynie-Koźlu dostępny jest dla klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

Dodaj ogłoszenie