Kominki. W mieszkaniu najlepiej zainstalować elektryczny

fot. Kominki OPTIFLAME
Od lewej: Na ściance działowej w środku pokoju - a dlaczego nie?, Kominek naścienny - i popatrzeć miło, i położyć się przed nim.
Od lewej: Na ściance działowej w środku pokoju - a dlaczego nie?, Kominek naścienny - i popatrzeć miło, i położyć się przed nim. Kominki OPTIFLAME
Kto nie marzy o blasku ognia w chłodny jesienny wieczór? Można się nim cieszyć nawet w bloku z wielkiej płyty na dziesiątym piętrze - bez przewodu kominowego, dokładania drewna i wybierania popiołów.

Nowoczesne kominki elektryczne mają wszystkie zalety kominków spalinowych, ale pozbawione są ich wad. Zamontować je można w każdym pomieszczeniu, nie martwiąc się o budowę komina, magazynowanie opału i konieczność sprzątania.

To urządzenie wymaga jedynie podłączenia do gniazdka. Obsługa jest bardzo prosta - kominki są ręcznie sterowane, wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik; niektóre działają też na pilota. Kominki elektryczne są bezpieczne - na podłogę lub dywan nie wypadnie żarzące się drewienko. Nie grozi też zatrucie czadem.

Od kominka - oprócz niepowtarzalnej atmosfery - oczekujemy przede wszystkim ciepła. Te elektryczne mają dmuchawy, które rozprowadzają ogrzane powietrze po całym pomieszczeniu, nie tylko w pobliżu urządzenia. Mogą być też wyposażone w termostat, który utrzymuje stałą temperaturę.

Zarówno intensywność grzania, jak i jasność płomienia są regulowane. Co ważne - całe wytwarzane ciepło oddawane jest do pomieszczenia, a pobór energii jest porównywalny z pracą zwykłej żarówki.

Kominek elektryczny to jednak coś więcej niż zwykły piecyk na prąd. Np. kominki firmy Optiflame, jednego z największych producentów tego typu urządzeń, dają niezwykle realistyczny efekt paleniska.

Złudzenie palącego się drewna i dymu w kominkach Opty-Mist jest niezwykłe. Trójwymiarowy efekt uzyskuje się dzięki technologii wykorzystującej ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej, która odpowiednio podświetlona daje iluzję płomieni i dymu, wydobywających się z paleniska.

Jedyne wolne miejsce w rogu? Tu też da się ustawić kominek.
(fot. fot. Kominki OPTIFLAME)

Co więcej, efekt świetlny jest niezależny od ogrzewania i "płomienie" można sobie włączyć nawet w letni ciepły wieczór. Jedyne, o czym należy pamiętać przy obsłudze takiego kominka, to regularne uzupełnianie pojemnika na wodę.

Bogaty wybór kominków - wolno stojących, do zabudowy, naściennych, z obudową i narożnikowych, klasycznych i nowoczesnych - pozwala dobrać urządzenie do każdego wnętrza i metrażu.

Kominki do wnętrz tradycyjnych mają kunsztowne obudowy, fornirowane naturalnym drewnem, zdobione ornamentami. W zależności od stylu mogą być też wyposażone w wewnętrzny panel imitujący marmur.
Ceny kominków elektrycznych wahają się od 900 do 2800 złotych.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska