Koncert: ,,Hejże ino dyna, dyna narodził się Bóg Dziecina!” - rodzinne kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem i zespołem CORAZON

Artykuł sponsorowany CUFAL

W sobotę 14.01.23r. zapraszamy na noworoczne kolędowanie z Marcinem Wyrostkiem - najpopularniejszym akordeonistą w Polsce!

Artysta, wraz ze swoim zespołem zaprezentuje autorskie opracowania tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, m.in.z płyty „Harmonia Świąt" wydanej przez Marcina Wyrostka & Corazon z udziałem rodziny i przyjaciół. Na koncercie pojawią się wyjątkowi wokaliści: Wiola Malchar i Daniel Cebula-Orynicz, którzy zaproszą Państwa do wspólnego śpiewania!

O Marcinie słów kilka:
Wirtuoz akordeonu oraz mistrz w odkrywaniu tajemnic tego instrumentu. To muzyk niepowtarzalny i zjawiskowy! Zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Laureat Międzynarodowych Konkursów Akordeonowych. Nagrał trzy studyjne płyty, które sześciokrotnie osiągnęły status platynowej płyty. Album „Magia del Tango” otrzymał statuetkę TOPtrendy oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010. Występował na całym świecie m.in. w Anglii, Azerbejdżanie, Belgii, Czechach, Holandii, Irlandii, Katarze, Litwie, Maroku, Niemczech, Słowacji, Szkocji, Szwajcarii, Ukrainie, USA, Węgrzech, Włoszech.

Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Opolu o godz.17:00

Partnerem koncertu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA
Wstęp jest bezpłatny

Serdecznie zapraszamy!

Już w sobotę widzimy się w Opolu na wspólnym kolędowaniu! Jestem ciekawa jak w śpiewaniu spiszą się nasi mieszkańcy ;)

Jestem pełen optymizmu, dlatego, że w ostatnim czasie zagraliśmy wiele koncertów kolędowych w kościołach i za każdym razem było magicznie i żarliwie. Kościoły pękały w szwach, a do tego wszyscy ochoczo śpiewali. Wydaje mi się, że wszystkim nam tego potrzeba - spotkań, wspólnego śpiewania, przeżywania pozytywnych emocji. W ostatnim czasie jesteśmy bombardowani w większości negatywnymi informacjami (covid, grypy, wojna, kryzys energetyczny...) i myślę, że to powoduje ten głód i potrzebę odreagowania. Dla nas, zespołu, jest to także olbrzymia przyjemność i frajda przeżywać ten czas z naszą publicznością zwłaszcza, że w tym projekcie ja też mogę sobie pośpiewać :)

Cieszy mnie, że ta tradycja wspólnego śpiewania kolęd nadal trwa, choć wydawałoby się, że coraz rzadziej śpiewamy kolędy w domach podczas Świąt..

W moim rodzinnym domu kolędowanie i wspólne śpiewanie zawsze było i nadal jest na pierwszym miejscu. Razem z moim tatą i siostrą występowaliśmy na pasterkach z repertuarem kolędowym, w naszym domu ściany i sufit nadal drżą od głośnego śpiewania, a wraz z moimi kuzynami droga na pasterkę zawsze była okraszona śpiewaniem. Wraz z grupą moich kolegów ze szkolnej ławki chodziliśmy w grudniu po domach i przedstawialiśmy jasełka - ja oczywiście z akordeonem. Podczas świąt, gdy odwiedzam domy moich krewnych, wyciągam akordeon z samochodu i śpiewamy kolędy już idąc ulicą. To piękna tradycja! Mój tato mnie tego nauczył, a ja teraz kontynuuję jego dzieło. Razem z całą moją rodziną są dla mnie wielką inspiracją.

Których kolęd możemy spodziewać się na koncercie? Czy masz jakieś swoje ulubione?

Moja ulubiona kolęda to „Gore Gwiazda”, pewnie dlatego, że mój dziadek pochodził z Obidzy i był tzw. „góralem niskopiennym”. Ten zaśpiew góralski królował na wszystkich naszych spotkaniach rodzinnych. To przywraca szereg wspomnień i piękne obrazy z mojego dzieciństwa. Właściwie, ja też jestem góralem niskopiennym - wychowałem się w Jeleniej Górze. Od 23 lat mieszkam na Górnym Śląsku i łączę teraz różne tradycje: nowosądeckie, karkonoskie i śląskie. Kolejną ważną kolędą dla mnie jest „Wśród nocnej ciszy”, którą na płycie „Harmonia Świąt” nagrała moja kilkudziesięcioosobowa rodzina. Zrealizowaliśmy to nagranie w sierpniu 2019 podczas rodzinnego zjazdu „bandy Wyrostków”. Na dworze było w tym czasie 35 stopni na plusie, a my śpiewaliśmy kolędę - komiczny czas! Dzięki tej szalonej akcji mamy świetną, rodzinną pamiątkę.

Do zobaczenia zatem w sobotę na wspólnym, pięknym, świątecznym muzykowaniu! Przypominamy, że wstęp na koncert jest wolny.

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie na wspólne kolędowanie, podczas którego wszyscy poczujemy magię świąt Bożego Narodzenia! Wstęp jest wolny dzięki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, naszemu partnerowi koncertu. Do zobaczenia! Hej kolęda, kolęda!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie