Kończy się projekt, ale nie opolski Klub 150

Edyta Hanszke
Kończy się projekt, ale nie opolski Klub 150Iwona Święch-Olender, kierownik opolskiego COIiE wierzy, że przedsiębiorcy dostrzegają korzyści z istnienia Klubu 150 i będą chcieli nadal w nim działać.
Kończy się projekt, ale nie opolski Klub 150Iwona Święch-Olender, kierownik opolskiego COIiE wierzy, że przedsiębiorcy dostrzegają korzyści z istnienia Klubu 150 i będą chcieli nadal w nim działać. Edyta Hanszke
Rozmowa z Iwoną Święch-Olender, kierownikiem Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki na temat planów i projektów.

Opolskie przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej przygotowują się do grupowego przystąpienia do klastra Silesia Automotive, w czym pomaga im OCRG. Jakich korzyści mogą oczekiwać?
Firmy liczą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i zdobycie kontraktów oraz dostęp do najświeższej wiedzy z tej dziedziny podczas branżowych szkoleń i spotkań w przedsiębiorstwach. Wynegocjowaliśmy dobre warunki przyjęcia, m.in. brak opłaty uczestnictwa przez rok, co pozwoli na bezkosztowe przetestowanie tego pomysłu.

Jaka jest przyszłość "Klubu 150”, stworzonego z myślą o skonsolidowaniu środowiska opolskich przedsiębiorców, służącego rozwojowi regionu? 
Projekt, z którego finansowane były dotychczasowe działania klubu (m.in. spotkania, misje gospodarcze czy wyjazdy na targi), kończy się w październiku tego roku. Do tego czasu chcemy wspólnie z przedsiębiorcami wypracować dalszą formułę funkcjonowania. Na pewno korzyści przynoszą zakupy grupowe i to jeden z celów, który dobrze byłoby kontynuować. Planujemy stworzyć z dyrektorami HR raport płacowy, żeby firmy wiedziały, jak są opłacane poszczególne stanowiska w regionie. Ważny jest też rozwój szkolnictwa zawodowego.

COIiE jest w trakcie tworzenia kilku internetowych narzędzi, m.in. portalu z ofertami pracy. Czy nie jest to powielanie roli urzędów pracy?
Jedno z podstawowych pytań nowych inwestorów dotyczy tego, czy znajdą u nas ludzi do pracy. Utworzenie portalu ma na celu prezentację inwestycji i pracodawców na Opolszczyźnie i zachęcenie osób szukających pracy, a szczególnie myślących o powrocie z zagranicy, do znalezienia dla siebie odpowiedniej oferty.

Jakich najbliższych inwestycji możemy się spodziewać ?
Prowadzimy rozmowy na różnym etapie, np. firma z włoskim kapitałem z branży chemicznej szuka miejsca na lokalizację fabryki  z centrum badawczo-rozwojowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska