Koniec remontu dworca PKP w Opolu dopiero w grudniu

Artur  Janowski
Artur Janowski
121 punktów oświetli nocą dworzec kolejowy w Opolu.
121 punktów oświetli nocą dworzec kolejowy w Opolu. Sławomir Mielnik
Remontowana stacja Opole Główne zyskała iluminację, ale nadal nie można pod nią zaparkować. Kolej znów nie dotrzymała terminu zakończenia prac.

Podświetlenie budynków dworcowych na razie było włączane na próbę, ale iluminacja już zwraca uwagę opolan, bo do tej pory zabytkowy budynek w nocy był ledwie widoczny. Na efekt pracuje łącznie 121 punktów świetlnych i mają one działać przez cały rok.

- Staramy się, aby po każdym remoncie któregoś z dworców, pojawiała się iluminacja, bo to z jednej strony pozwala lepiej pokazać np. architektoniczne detale, a z drugiej przyciąga na dworzec nie tylko pasażerów - tłumaczy Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.

Na razie do przyjeżdżania na dworzec nie zachęca wciąż zamknięty plac przed budynkiem. Przypomnijmy, że pierwotnie cała inwestycja miała być gotowa w marcu, potem ze względu na zwiększający się zakres prac ten termin kilka razy przesuwano.

Wydawało się, że w listopadzie remont dworca wreszcie się zakończy. Nic z tego.

Kolej przyznaje, że oficjalne otwarcie stacji planowane jest na początek grudnia. Nieoficjalnie mówi się o przyszłym tygodniu.

- Nie podajemy żadnego terminu, bo wciąż trwają odbiory techniczne, które są długie, także dlatego, że to była duża i skomplikowana inwestycja - podkreśla Bartłomiej Sarna.

Niestety kolej zdecydowała, że do czasu zakończenia odbiorów nieczynny będzie nie tylko parking, ale także windy, które mają pomóc wejść na dworzec niepełnosprawnym pasażerom lub tym z dużym bagażem.

Przedstawiciele PKP pocieszają, że obecnie utrudnienia dla pasażerów są już minimalne, a niebawem swoje punkty otworzą najemcy wśród których jest m.in. Carrefour, Relay, Profit, 1 Minute.

- W ostatnim czasie do najemców dworca Opole Główne dołączyła też piekarnio-cukiernia Grabowski, która będzie się mieścić w budynku wejściowym - dodaje Sarna.

PKP informuje, że na odnowionym dworcu będą funkcjonowały nie tylko kasy biletowe (Przewozy Regionalne i PKP Intercity). Będą także: poczekalnia, skrzynki bagażowe, maszyny z przekąskami i bankomaty. Na dworcu będzie mieścił się również posterunek Straży Ochrony Kolei.

Remont stacji kosztował 14 milionów złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska