Koniec zwycięskiej serii koszykarzy Pogoni Prudnik. Porażka z GKS-em Tychy

Tomasz Prostak Marcin Sroka starali się ile mogli, ale wygranej to nie dało.
Tomasz Prostak Marcin Sroka starali się ile mogli, ale wygranej to nie dało. Oliwer Kubus
Po trzech wygranych z rzędu podopieczni Tomasza Michalaka ulegli w Tychach tamtejszemu GKS-owi 68:91. Nie ma co kryć, iż na przebieg całych zawodów wpłynął fatalny w wykonaniu gości początek.

Dość powiedzieć, iż pierwszy raz trafili oni do kosza niemalże na półmetku pierwszej odsłony, gdy rywale mieli już na koncie 12 „oczek”. Tę niemoc przełamał dopiero Tomasz Prostak i to zza linii 6,75 m.

To wcale jednak nie spowodowało, że jego koledzy się obudzili. Co to, to nie. Przez ponad trzy kolejne minuty tylko Jakub Krawczyk raz udanie spróbował z półdystansu.

Dopiero w samej końcówce - przez 100 sekund, od momentu gdy na tablicy był wynik 20:5 dla tyszan - Pogoń zdobyła dziewięć punktów, przy czterech miejscowych, dzięki czemu w drugą kwartę można było wejść z nadziejami, że straty zostaną jeszcze bardziej zniwelowane.

Na jej początku może i tak było, gdyż przyjezdni trafili trzy "osobiste" po kolei, ale potem tyszanie znowu zaczęli kontrolować sytuację na parkiecie i drugą odsłonę również wygrali. A w tym czasie najskuteczniejszy w szeregach przyjezdnych był Tomasz Nowakowski z sześcioma „oczkami” na koncie.

Po zmianie stron miejscowi z lepszym lub gorszym skutkiem powiększali przewagę, do tego stopnia, że na początku czwartej części gry prowadzili już 71:48. Po czym prudniczanie zdobyli nawet sześć punktów z rzędu, ale był to już ich tylko „łabędzi śpiew”. Tym bardziej, że potem miejscowi znowu im poważnie uciekli. I koniec końców tę kwartę także przechylili na swoją korzyść.

Na nic zdały się więc świetnie wykonywane przez gości rzuty wolne których trafili 23 na 25 oddanych. Fatalnie jednak pudłowali "trójki", gdzie mieli bilans 3/23!

GKS Tychy - Pogoń Prudnik 91:68 (27:14, 18:13, 24:21, 22:20)
Pogoń:
Prostak 22 (1x3), Sroka 13, Mordzak 10 (1x3), Nowakowski 8, Krawczyk 8, Stalicki 3 (1x3), Szpyrka 2, Pisarczyk 2, Moczulski, Antczak.