Konkurs Lokalnej Grupy Działania Stobrawski Zielony Szlak rozstrzygnięty

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Małgorzata Wrzosek w Dąbrówce Dolnej w gminie Pokój prowadzi gospodarstwo agroturystyczne Bufallo Ranch. Korzysta z pieniędzy unijnych, żeby uatrakcyjnić ofertę turystyczną.
Małgorzata Wrzosek w Dąbrówce Dolnej w gminie Pokój prowadzi gospodarstwo agroturystyczne Bufallo Ranch. Korzysta z pieniędzy unijnych, żeby uatrakcyjnić ofertę turystyczną. Edyta Hanszke
LGD Stobrawski Zielony Szlak po raz kolejny nagrodził najaktywniejsze osoby i organizacje realizujące projekty z pieniędzy unijnych z programu Leader.

Małgorzata Wrzosek z Dąbrówki Dolnej w gminie Pokój, gdzie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne Bufallo Ranch zrealizowała dotychczas cztery projekty finansowane z programu Leader z pośrednictwem LGD Stobrawski Zielony Szlak.

- Wybudowaliśmy ściankę wspinaczkową na budynku stajni, postawiliśmy saunę ogrodową i gorącą beczkę. Kolejny projekt to dwa boiska do siatkówki plażowej i do gry w bule i teraz zakup sprzętu sportowego - wylicza.

Dzięki tym inwestycjom i promocji prowadzonej przez LGD i urząd marszałkowski do ich gospodarstwa zagląda więcej gości, z całego Śląska. - W przyszłości chcemy rozbudować bazę noclegową, żeby pomieścić cały autokar - zapowiada Małgorzata Wrzosek.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju w tym roku zrealizował trzy projekty: dożynki na ludowo, plac zabaw i siłownię zewnętrzną, na co pozyskał z LGD Stobrawski Zielony Szlak ok. 150 tys. zł.

Pozostali nagrodzeni w rozstrzygniętym dziś konkursie "Możliwe w Leaderze", którego wyniki ogłoszono w domu kultury w Dobrzeniu Wielkim:
- Danuta Majewska z Lubicza
- Janusz Monasterski z Kowalowic
- gmina Murów
- gmina Domaszowice
- gmina Popielów
- Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie
- PTTK Oddział Ziemi Brzeskiej
- Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Lubsza
- parafia rzymskokatolicka im. św. Józefa Robotnika w Zawiści

Jadwiga Kulczycka, wiceprezes LGD, która prowadziła dzisiejszą uroczystość mówi, że dzięki pieniądzom z Leadera mieszkańcy terenów wiejskich uwierzyli, ze warto starać się o zmienianie najbliższej okolicy, bo mają źródło finansowania projektów.

- Dzięki temu powstały na wsiach place zabaw i miejsca rekreacji, organizowano spotkania integracyjne, wydawano publikacje, rozwijała się drobna przedsiębiorczość - wylicza wiceprezes.

LGD zadbała także o promocję gospodarstwa agroturystycznych i atrakcji na terenie, na którym funkcjonuje. - Na międzynarodowych targach w Kielcach zdobywaliśmy pod rząd: wyróżnienie, trzecie miejsce i drugie miejsce. Stworzyliśmy pakiety turystyczne na pobyt na naszym terenie, które można wykupić w biurze podróży i za pośrednictwem strony internetowej - podkreśla Jadwiga Kulczycka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska