Konkurs NBP na wydarzenie szkolne z okazji 100 rocznicy odzyskania nieodległości pod hasłem "My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy"

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Narodowy Bank Polski włącza się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowy Bank Polski włącza się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. archiwum NBP
100 grantów o wartości do 5 tys. zł planuje podzielić Narodowy Bank Polski w konkursie na wydarzenie szkolne z okazji okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs na wydarzenie szkolne, adresowany jest to szkół podstawowych, gimnazjów lub szkoły ponadgimnazjalnych. NBP wybierze 100 projektów.

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i organizacji wydarzenia szkolnego poświęconego popularyzacji największych polskich osiągnięć ekonomicznych i gospodarczych po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

- Pragniemy, aby innowacyjne rozwiązania, które przyczyniły się do gospodarczego rozwoju Polski, przejawy przedsiębiorczości, wynalazki i kluczowe inwestycje, o których musimy pamiętać, stały się źródłem inspirującej wiedzy dla młodego pokolenia - czytamy w komunikacie. - Dokonania ekonomiczne Polski z minionych 100 lat są jednocześnie doskonałą okazją do przygotowania niekonwencjonalnych, budzących zainteresowanie uczniów obchodów Święta Niepodległości w Państwa szkołach.

W konkursie mogą wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego pierwszego i drugiego szczebla, tj. gminy, powiaty oraz miasta na prawach powiatu, na terenie których znajdują się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz osoby fizyczne i osoby prawne uprawnione do reprezentacji szkoły niepublicznej.

Prace konkursowe sporządzone na formularzu wniosku o dofinansowanie w wersji elektronicznej można przesyłać do 5 lipca br., na adres e-mail: [email protected]

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi we wrześniu, a projekty powinny zostać zrealizowane w okresie od 1 października do 31 grudnia.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości NBP wyemitował też monetę o nominale 5 zł, którą wprowadził do obiegu 22 maja. Jej nakład to do 38 424 000 szt., aby - jak napisał pomysłodawca prof. Adam Glapiński - trafiła do każdego Polaka.

OPOLSKIE INFO - 25.05.2018

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska