Konkurs 'Pracy - Integracji'. Wygraj szansę na sukces!

Redakcja
To może być przełomowy moment w Twoim życiu! Wystarczy, że weźmiesz udział w naszym konkursie, a otrzymasz bon na wybrane szkolenie o wartości 11 000 zł. Takiej szansy nie można przegapić.

W kwietniu 2010 roku w porównaniu do marca br. odnotowano spadek stopy bezrobocia. Aktualnie jej wartość osiągnęła szacunkowy poziom 12,8% i jest niższa o 0,7 punktu procentowego w stosunku do końca marca 2010 r. To dobra wiadomość, tym bardziej że ta tendencja będzie się pewnie utrzymywać. Wiosną i latem bezrobotni znajdą zatrudnienie przy pracach polowych i na budowach, wyjadą też do pracy za granicę - do Niemiec, Irlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Największy spadek bezrobocia odnotowano na obszarze powiatu nyskiego (o 717 osób) oraz w powiecie głubczyckim (o 314 osób), który może się też pochwalić największą dynamiką spadku bezrobocia.
Podsumowując: jest lepiej, ale daleko nam jeszcze do doskonałości.

Pracy nadal szuka bezskutecznie wiele osób, a w najtrudniejszej sytuacji są długotrwale bezrobotni, czyli osoby, które w ciągu dwóch lat nie przepracowały przynajmniej 12 miesięcy. Pod koniec 2009 roku w województwie opolskim takich osób było 17 578, co stanowiło 37,3% ogółu osób zewidencjonowanych w powiatowych urzędach pracy. Największy odsetek osób długotrwale bezrobotnych odnotowano w regionie prudnickim (44,8%), a najmniejszy w nyskim (32,4%). Najtrudniej z racji płci mają kobiety, osoby do 25. roku życia i bezrobotni w przedziale wiekowym 50+.

Długotrwałe bezrobocie to niebezpieczna pułapka, z której trudno się wydostać. Z czasem spada poczucie własnej wartości i przychodzi załamanie. Niższy status materialny rodzi często patologie. Aby nie zabrnąć w ślepy zaułek, warto uważnie śledzić sytuację na rynku pracy, spotykać się z zawodowymi doradcami, a przede wszystkim inwestować w dobre szkolenia. Świat idzie do przodu i nawet od zwykłego pracownika biurowego pracodawca wymaga nie tylko umiejętności obsługi komputera, ale też coraz częściej znajomości obcych języków.

"Praca - Integracja" to wkładka, którą przygotowujemy z myślą o tych, którzy borykają się z problemem bezrobocia i nie widzą szans na odmianę swego losu.

Znajdziecie tu porady ekspertów rynku pracy, psychologów i prawników. Będziemy Was informować o działaniach opolskich PUP-ów i środowisk lokalnych na rzecz integracji społecznej. Osobom bezrobotnym proponujemy też konkretną pomoc.

KONKURS
Weźcie udział w naszym konkursie pod hasłem "Gdybym mógł się szkolić...", a otrzymacie bony na wybrane przez Was szkolenia, każdy o wartości 11000 zł! Bonów będzie osiem.

Aby wziąć w nim udział, należy napisać na adres redakcji (Nowa Trybuna Opolska, ul. Powstańców Śl. 9, 45-086 Opole) otwarty list motywacyjny i wskazać szkolenie, które pomogłoby Wam znaleźć zatrudnienie. Stawiamy na oryginalność i silną motywację.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 lipca 2010 r. (liczy się data stempla pocztowego). Przesyłka powinna być opatrzona dopiskiem "Praca - Integracja - list motywacyjny".

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na łamach gazety oraz na naszym portalu internetowym. Ocenią je specjaliści zajmujący się rynkiem pracy oraz reprezentant redakcji nto. Swój udział w ocenie prac będą też mieli czytelnicy i użytkownicy portalu, którzy zagłosują na najlepsze ich zdaniem listy.

Wśród głosujących rozlosujemy 10 nagród rzeczowych o wartości 100 zł każda. Swoje opinie (opatrzone danymi osobowymi - imię, nazwisko, adres, telefon, e-mail) przesyłajcie na adres redakcji lub na e-mail: [email protected] do dziesięciu dni roboczych od daty publikacji pracy konkursowej. Najciekawsze opinie zostaną opublikowane i nagrodzone.
DLA KOGO
Naszą propozycję kierujemy do osób pełnoletnich, które są zagrożone wykluczeniem społecznym, czyli tych, które mają szczególne trudności ze znalezieniem pracy lub jej utrzymaniem. Problemy te mogą wynikać z osobistej sytuacji (np. bezdomność czy powrót z więzienia), z niskich kwalifikacji, długiego okresu pozostawania bez pracy lub np. z niepełnosprawności.

ZASADY
Uczestnicy konkursu powinni wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych, a także na opublikowanie swego imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania na liście laureatów oraz prezentacji listu motywacyjnego na łamach dodatku "Praca - Integracja". Brak takiej zgody uniemożliwi wzięcie udziału w konkursie. Przypominamy też, że przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika jego regulaminu.

Redakcja będzie towarzyszyła zwycięzcom w trakcie szkoleń. Napiszemy, jakie przyniosły efekty i czy wywarły wpływ na życie uczestników naszej zabawy.

Szczegółowego regulaminu konkursu szukajcie na stronie internetowej www.nto.pl/pi lub w dziale marketingu naszej redakcji, tel. 77 44 32 567.

Nadesłanych listów motywacyjnych nie zwracamy.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu "TAK dla integracji - kampania informacyjno-promocyjna na rzecz integracji społecznej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska