Konta oszczędnościowe

Redakcja
Bank Pocztowy – 8 proc. Nie jest to jednak oprocentowanie dostępne dla każdego klienta. Stawka bazowa Nowego Konta Oszczędnościowego to 4 proc.

Rentowność depozytu rośnie, gdy klient płaci kartą debetową wydaną do konta osobistego. Za każde 500 zł operacji bezgotówkowych dokonanych w danym miesiącu bank nalicza 1 punkt proc. do stawki NKO w kolejnym miesiącu. W ten sposób przy kwocie 2000 zł wydanych kartą płatniczą klientowi zostaną naliczone odsetki 8 proc. od oszczędności.

Allianz Bank - 6,10 proc. zysku dostaną klienci Allianz Banku zakładając Konto Oszczędnościowe Plus. Oferta przeznaczona jest jednak dla klientów posiadających konto osobiste w Allianz Banku, a minimalna kwota wpłaty to 10 tys. zł. Standardowe Konto Oszczędnościowe Allianz Banku przynosi zysk w wysokości 4,8 proc.

Eurobank i Citi Handlowy - 6,06 proc. W drugim przypadku produkt obwarowany jest dodatkowymi haczykami. Opłata za prowadzenie Superkonta Oszczędnościowego wynosi 29,90 zł. Z opłaty tej klient może być zwolniony jeśli przelewa na swoje konto wynagrodzenie w wysokości min. 1500 zł miesięcznie lub dokona płatności kartą za 500 zł. Ponadto bank nalicza odsetki tylko w miesiącach, w których klient nie wypłacił pieniędzy z rachunku. Alternatywnym produktem w ofercie banku jest zwykłe Konto Oszczędnościowe. Bank nie stawia dodatkowych warunków i nie pobiera opłat, ale w zamian klient może liczyć na zysk w wysokości 4,04 proc.

Dominet Bank i GETIN Bank - 6 proc. W drugim przypadku bank oferuje taką stawkę tylko w pakiecie wraz z bezpłatnym kontem internetowym. Standardowo oprocentowanie Rachunku TOP wynosi 5,20 proc.

 

 

 

 

 

Pracownicy „Biedronki” nie chcą pracować w niedziele

Wideo

Dodaj ogłoszenie