0 1 połowa

Arka Gdynia

1

1 1 połowa

• Dodajmy, że w ostatniej akcji Kozioł wybronił strzał Antonika. To była piłka meczowa!

• Koniec spotkania! Ten remis jest dla Arki jak wyrok. Wygląda na to, że w poniedziałek poznamy ostatniego spadkowicza z ekstraklasy!

• Nerwy, przepychanki, wyzwiska, a czas leci. Arka nie trzyma nerwów na wodzy.

• Piłka meczowa dla Arki? Vejinović źle pod bramką...

• Sędzia doliczył pięć minut. Niektórzy zawodnicy już nie wytrzymują kondycyjnie.

• W poniedziałek Arka spadnie do 1 ligi, jeśli Wisła Plock ugra choć punkt z Górnikiem Zabrze.

• I Kozioł też z kartką!

• Szymusik z kartką...

• Marciniak z kartką.

• Ostre przepychanki na murawie. Będzie kilka kartek.

• Młyński schodzi, wchodzi Antonik.

• Ten wynik jeszcze dziś nie zatopi Arki. Ale jest bardzo blisko.

• Forsell wrzuca z wolnego, jest zgranie i z metra dobija Tzimopoulos!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! No i mamy 1:1!

• Kartka dla Wawszczyka za faul. Będzie okazja dla Korony - z rzutu wolnego.

• Nalepa zwija się z bólu na połowie Korony. Dopiero po chwili przerwano grę.

• Jeszcze jedna próba Korony - i też niecelna. Uderzał kapitan Kovacević.

• Lisowski w miejsce Radina.

• Zbliżamy się do ostatniego kwadransa. Korona ambitnie walczy o wyrównującą bramkę.

• Doping dla gospodarzy. "Kielce, Kielce, Korona!".

• Jeżeli Arka chce wygrać spotkanie to nie powinna aż tak się cofać.

• Kiełb... Tragiczne zachowanie! Dostał podanie w polu karnym, nikt go nie krył, a i tak kopnął nad poprzeczką. Podawał Żubrowski.

• Jeszcze zmiana w Arce. Wawszyk wszedł za da Silvę.

• Marić dostał kartkę.

• Lioi za Szelągowskiego.

• Groźny korner Arki. Nalepa do Dancha, ten kiwa w szesnastce, ale Korona wybija.

• Vejinović zagrał długą piłkę do Marciniaka. Była okazja na dogranie w pole karne, ale jest tylko rzut rożny.

• Arka boi się wyjść z własnej połowy. Chyba tylko Młyński działa aktywniej. Dziś łatwo drybluje.

• Strzał Nalepy (gol) to jedyny celny strzał Arki w tym meczu.

• Serrarens w miejsce Zawady.

• Zablokowany strzał da Silvy. To pierwsza próba Arki po przerwie.

• Doping bardzo niemrawy, ale nie ma co się dziwić.

• Arka nie może wyjść z własnej połowy. Tymczasem kartka dla Gnjaticia. Cierpi da Silva.

• Forsell do Kiełba! Danch przyjmuje strzał na siebie.

• Korona coraz groźniejsza! Tym razem nikt nie przeciął dośrodkowania od Kiełba.

• Wolny, wrzutka Forsella, futbolówka spada pod nogi Kovacevicia, ale strzał jest za słaby. Za słaby na Steinborsa - zaznaczmy.

• Nalepa sprawnie zatrzymał Forsella. Fin już był z piłką w polu karnym.

• Korona nie przedarła się lewą flanką. Od początku aktywny m.in. Kiełb.

• Druga połowa rozpoczęta. Od środka zaczęli goście. Zdaje się, że w obu składach nie doszło do zmian.

• Koniec pierwszej połowy! Nie mamy gola do szatni, ale mamy prowadzenie Arki.

• Jak to nie wpadło?! Szymusik fatalnie pudłuje w polu karnym. Najpierw się machnął, potem uderzył obok bramki.

• Młyński w pole karne do Zbozienia, lecz ten źle odgrywa do środka. Z tej akcji można było wycisnąć znacznie więcej.

• Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowie. Na placu gry niewiele się dzieje. Piłka krąży w środku pola.

• Strzał Korony po rożnym - nad poprzeczką. Trener Bartoszek siedzi zrezygnowany.

• Młyński kiwnął trzech rywali. Nalepa po odegraniu jednak stracił piłkę.

• Kovacević dostał chyba w nos. Przez chwilę nie był w stanie grać.

• Strzał czy wrzutka? Lioi z prawej strony, Steinbors wyskakuje, ale futbolówka wychodzi na aut.

• Dużo fauli, nerwów, a niewiele składnych akcji.

• Groźnie w polu karnym Arki! Wrzuka na Szymusika, strzał głową i... nie ma gola. Jest za to guz na głowie - po walce z Marciniakiem.

• Kiełb oddał strzał, ale niecelny. A trener Bartoszek wylatuje na trybuny. Druga żółta i czerwona kartka.

• Kartkę otrzymał... trener Bartoszek. Gwizdy na trybunach.

• Kiełb nie opanował piłki klatą piersiową - aut.

• Po co Arka krótko wznawia grę z piątego metra? Kolejna strata, mogło być groźnie.

• Obaj trenerzy w rozmowie z sędzią głównym. Trener Bartoszek miał pretensje. A trener Mamrot od razu odszedł na bok.

• Sypią się kartki, sypią. Teraz ukarany został Młyński.

• Gardawski również otrzymał kartkę.

• Do notesu trafił da Silva.

• Zafrasowana mina trenera Bartoszka. Tymczasem Arka walczy o kolejną bramkę. Da Silva zablokowany w polu karnym.

• Korona próbuje zagrozić po stalych fragmentach. Rzut rożny, ale po nim Arka oddala zagrożenie.

• Ten wynik pozwala Arce wierzyć, że nie wszystko w ekstraklasie stracone.

• Wrzutka w pole karne Arki, jeden z zawodników Korony zderzył się ze Steinborsem i mamy chwilę dla medyków.

• Gospodarze w ataku, zablokowane dośrodkowanie i tylko rzut rożny będą mieli kielczanie.

• Siedzą Nalepie dziś stojące piłki! Kolejna groźna wrzutka i tylko szczęście ratuje Koronę przed utratą gola. Nieporozumienie arkowców i nie padł w tej sytuacji strzał.

• Milan Radin przerwał akcję Arki. Jest kartka.

• Kozioł przewidział dośrodkowanie Młyńskiego i wyłapał piłkę.

• Inne rozegranie stałego fragmentu gry. Miękka wrzutka do boku pola karnego, gdzie ustawiony był Zawada. Napastnikowi zabrakło umiejętności technicznych, bo nie opanował piłki i ostatecznie padła ona łupem bramkarza.

• Kolejny faul dla Arki. Czy Nalepa powtórzy swój wyczyn?

• Kapitalne trafienie pomocnika Arki! Zdecydował się on na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

• GOOOOOOL! MICHAŁ NALEPA!

• Marcus da Silva faulowany przed polem karnym Korony. Mamy okazję ze stałego fragmentu gry.

• Niegroźna centra w pole karne gospodarzy. Tzimopulous wyjaśnił zagrożenie.

• Sporo niedokładności w środku pola. Koroniarze wiedzą już, jaki ich los czeka. Arka wciąż walczy i widać po jej piłkarzach zaangażowanie.

• Zaczynamy spotkanie!

• Ławka rezerwowych Korony: Osobiński, Długosz, Pierzchała, Kaczmarski, Lisowski, Spychała, Szelągowski, Górski, Papadopulos.

• Ławka rezerwowych Arki: Staniszewski, Wawszczyk, Helstrup, Markiewicz, Antonik, Schirtladze, Siemaszko, Serrarens, Tomczak.

• Korona żegna się z ekstraklasą po 11 latach.

• Do składu Arki wraca Steinbors. Łotysz z powodu kontuzji nie zagral w żadnym meczu fazy pucharowej. W pierwszym składzie jest też Vejinović, który z Rakowem grał tylko przez kwadrans.

• Oficjalnie: Korona Kielce w 1 lidze! Wisła Kraków utrzymała bowiem wynik z ŁKS Łódź (2:1). Co musi zrobić Arka żeby nie spaść właśnie dzisiaj? Otóż musi zapunktować, a w poniedziałek ściskać kciuki za Górnika Zabrze, który zagra z trzynastą Wisłą Płock.

• W zasadzie to Korona o spadku dowie się jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

• Do zdobycia pozostało 12 punktów. Arka do bezpiecznego miejsca traci 9 punktów. Strata Korony wynosi aż 12 punktów - o ile Wisła Kraków wygra w Łodzi.

• W zasadzie to spaść mogą dziś obie drużyny. Wisła bowiem prowadzi z ŁKS w Łodzi.

• ŁKS Łódź spadł z ekstraklasy po 32. kolejce - 23 czerwca. Dziś, 3 lipca, w trakcie 34. kolejki oficjalnie pożegnamy kolejną drużynę. Pytanie brzmi: czy będzie to Korona, czy jednak Arka?