Koronawirus. Gmina Turawa przekazała z budżetu ponad 22 tys. złotych na specjalistyczny sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Gmina Turawa
Gmina Turawa przekazała ze swojego budżetu pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. Chłodziarko-zamrażarka laboratoryjna trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Koszt sprzętu dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu to dokładnie 22 129, 95 zł. Pieniądze ze swojego budżetu na to zadanie przekazała gmina Turawa.

Wiemy, jak wielkie zapotrzebowania mają szpitale. W tej sprawie skonsultowałem się z dyrekcją opolskiej placówki i poinformowano mnie o potrzebie zakupu konkretnej aparatury medycznej - informuje Dominik Pikos, wójt gminy Turawa.

Chodzi o chłodziarko-zamrażarkę laboratoryjną służącą do przechowywania materiału biologicznego, m.in. probówek z odpowiednimi podłożami i pobranymi wymazami z nosa i gardła od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

W zaistniałej sytuacji brakowało tego rodzaju wyposażenia w szpitalnym laboratorium - dodaje wójt Pikos. - Chciałbym przy okazji bardzo podziękować radnym za jednogłośne poparcie dla udzielenia dotacji.

Będzie waloryzacja 500+?

Wideo

Dodaj ogłoszenie