Koronawirus Kluczbork. Szkoły, przedszkola, żłobki i instytucje zamknięte

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Szkoła podstawowa nr 2 w Kluczborku. Tu również od czwartku nie będzie zajęć.
Szkoła podstawowa nr 2 w Kluczborku. Tu również od czwartku nie będzie zajęć. Mirosław Dragon
Od 12 do 29 marca będą zamknięte szkoły, przedszkola, żłobki, uczelnie i instytucje kulturalne - zdecydował rząd. Co to oznacza dla mieszkańców Kluczborka?

Koronawirus Kluczbork - zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki w mieście

- Szkoły podstawowe i przedszkola będą zamknięte od poniedziałku 16 do 29 marca - mówi burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar.

W czwartek i piątek (12 i 13 marca) placówki oświatowe będą otwarte, natomiast nie będą się w nich odbywać zajęcia edukacyjne.

Decyzją burmistrza odwołane zostały też imprezy kulturalne, rekreacyjne, zajęcia pozalekcyjne, spartakiady i wycieczki szkolne.

Do 29 marca zamknięte zostają także Środowiskowy Dom Samopomocy i Zakład Aktywności Zawodowej.

Koronawirus Kluczbork - imprezy kulturalne i sportowe

W kluczborskim ratuszu zapadła też decyzja o odwołaniu wszystkich imprez sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych organizowanych przez gminę Kluczbork, jej jednostki oraz pod jej patronatem.

Wyjątek stanowią rozgrywki sportowe organizowane przez ogólnopolskie związki sportowe, o ile o odwołaniu zdecydują same związki. Jednak nawet takie zawody sportowe rozegrane zostaną bez udziału publiczności. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.

Od 11 marca nie będzie działać też kryta pływalnia oraz kino Bajka i wszystkie świetlice wiejskie w gminie.

Nie będą także działać: Kluczborski Dom Kultury, Muzeum im. ks. Jana Dzierżona w Kluczborku oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku. Tym samym odwołane zostają wszystkie wydarzenia organizowane przez te jednostki.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że powyższe decyzje mogą powodować utrudnienia dla mieszkańców naszej gminy, jednak wszystkie te działania powodowane są troską o Państwa zdrowie i życie. Proszę Państwa o zachowanie spokoju i rozsądku w podejmowaniu decyzji oraz do unikania paniki. Jednak z drugiej strony nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek zaniechania, zaniedbania i lekceważenie pojawiającego się zagrożenia - podsumowuje burmistrz.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska