Koronawirus. Na opolskich stacjach Orlenu nie ma zapowiadanego przez rząd płynu do dezynfekcji rąk. Ludzie odchodzą z kwitkiem

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Na stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji...
Na stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji... Pawel Relikowski / Polskapress
Na opolskich stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji. Na drzwiach wejściowych wiszą tylko kartki informujące o jego braku, a sprzedawcy rozkładają ręce i mówią: "proszę zaglądać i pytać".

Na opolskich stacjach paliw koncernu Orlen nie ma płynu do dezynfekcji rąk. Jego produkcję przez zakład ORLEN OIL w Jedliczu zapowiedział jakiś czas temu sam premier Mateusz Morawiecki.

Na co dzień w zakładach na Podkarpaciu wytwarzany jest m.in. płyn do spryskiwaczy i chłodnic oraz oleje. Teraz dwie z linie produkcyjne przestawiono na produkcję płynu do dezynfekcji.

Niestety, zakup płynu graniczy z cudem, bo nigdzie go nie ma - skarzą się czytelnicy nto.

To prawda. Odwiedziliśmy we wtorek opolskie stacje PKN Orlen i na płyn nie natrafiliśmy. Praktycznie wszędzie witała nas kartka na drzwiach wejściowych o treści "Brak płynu do dezynfekcji rąk, czekamy na dostawę".

Ostatni raz był u nas w czwartek i wystarczyło go na 15 minut sprzedaży - poinformował sprzedawca ze stacji paliw Orlen na ul. Batalionów Chłopskich w Opolu.

Podobnej informacji udzielili pracownicy pozostałych stacji, na niektórych płyn był jeszcze w poniedziałek. Z kolei na Orlenie na ul. Wrocławskiej płynu nie było w ogóle.

Wszędzie słyszymy: "Czekamy na dostawę, proszę zaglądać i pytać."

Jak poinformował na swojej stronie PKN Orlen, w zakładzie w Jedliczu należącym do spółki ORLEN OIL uruchomione zostały dwie linie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk.

Do końca marca na potrzeby m.in. Agencji Rezerw Materiałowych i stacji ORLEN zostanie wyprodukowanych 2,5 miliona litrów płynu. Natomiast w kwietniu kolejne 4,5 miliona litrów.

Obecnie produkcja sięga 250 tysięcy litrów płynu na dobę. Jak zapewnia koncern, moce te zostaną jeszcze zwiększone.

Polacy wrócili do fast foodów

Wideo

Dodaj ogłoszenie