Koronawirus. Na opolskich stacjach Orlenu nie ma zapowiadanego przez rząd płynu do dezynfekcji rąk. Ludzie odchodzą z kwitkiem

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Na stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji...
Na stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji... Pawel Relikowski / Polskapress
Na opolskich stacjach Orlenu nie ma płynu do dezynfekcji. Na drzwiach wejściowych wiszą tylko kartki informujące o jego braku, a sprzedawcy rozkładają ręce i mówią: "proszę zaglądać i pytać".

Na opolskich stacjach paliw koncernu Orlen nie ma płynu do dezynfekcji rąk. Jego produkcję przez zakład ORLEN OIL w Jedliczu zapowiedział jakiś czas temu sam premier Mateusz Morawiecki.

Na co dzień w zakładach na Podkarpaciu wytwarzany jest m.in. płyn do spryskiwaczy i chłodnic oraz oleje. Teraz dwie z linie produkcyjne przestawiono na produkcję płynu do dezynfekcji.

Niestety, zakup płynu graniczy z cudem, bo nigdzie go nie ma - skarzą się czytelnicy nto.

To prawda. Odwiedziliśmy we wtorek opolskie stacje PKN Orlen i na płyn nie natrafiliśmy. Praktycznie wszędzie witała nas kartka na drzwiach wejściowych o treści "Brak płynu do dezynfekcji rąk, czekamy na dostawę".

Ostatni raz był u nas w czwartek i wystarczyło go na 15 minut sprzedaży - poinformował sprzedawca ze stacji paliw Orlen na ul. Batalionów Chłopskich w Opolu.

Podobnej informacji udzielili pracownicy pozostałych stacji, na niektórych płyn był jeszcze w poniedziałek. Z kolei na Orlenie na ul. Wrocławskiej płynu nie było w ogóle.

Wszędzie słyszymy: "Czekamy na dostawę, proszę zaglądać i pytać."

Jak poinformował na swojej stronie PKN Orlen, w zakładzie w Jedliczu należącym do spółki ORLEN OIL uruchomione zostały dwie linie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk.

Do końca marca na potrzeby m.in. Agencji Rezerw Materiałowych i stacji ORLEN zostanie wyprodukowanych 2,5 miliona litrów płynu. Natomiast w kwietniu kolejne 4,5 miliona litrów.

Obecnie produkcja sięga 250 tysięcy litrów płynu na dobę. Jak zapewnia koncern, moce te zostaną jeszcze zwiększone.

Banki chcą naszych pieniędzy. Zapłacimy ujemne odsetki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie