Koronawirus na porodówce w Opolu. Nowe przypadki zakażeń - jest już ich 15. Co z przyjęciami do szpitala?

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
pixabay
Od piątku, 7 sierpnia, do odwołania Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu będzie przyjmowało jedynie osoby w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia. Jest to związane z przypadkami wirusa SARS – CoV-2 odnotowanymi wśród pracowników szpitala (od 4 sierpnia odnotowano ich 15, dziś kolejne trzy dodatnie wyniki).

Wszyscy pracownicy szpitala zostali poddani badaniom na obecność wirusa, a to utrudnia funkcjonowanie szpitala.

- Szpital będzie przyjmował jedynie osoby w sytuacjach wymagających ratowania życia i zdrowia - poinformowała Iwona Nawrot – Szczepanik, rzecznik Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu

Na Pododdziale Patologii Noworodków będą hospitalizowane jedynie dzieci urodzone w Klinicznym Centrum oraz noworodki w stanie bezpośredniego zagrożenia życia (dotyczy przyjęć noworodków z domu), wymagające natychmiastowej hospitalizacji.

Od 10 sierpnia zostają wstrzymane planowe zabiegi oraz operacje z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

Nadal wstrzymane są przyjęcia do porodów, w tym porodów rodzinnych, oraz na Pododdział Patologii Ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży. Hospitalizowani pacjenci z tych oddziałów sukcesywnie są wypisywani ze szpitala.

Pacjentki z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia ciąży przyjmowane są w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

Noworodki wymagające hospitalizacji, ale urodzone po 32. tygodniu ciąży, będą przyjmowane na oddziałach patologii noworodków w szpitalach o II stopniu referencyjności, czyli w Nysie oraz Kędzierzynie - Koźlu.

Pacjentki Oddziału Ginekologiczno – Położniczego (przebywające w systemie rooming – in, czyli matki z dzieckiem po porodzie) wypisywane ze szpitala Klinicznego Centrum od 28 lipca oraz obecnie hospitalizowane - po wypisie z Klinicznego Centrum zostaną objęte nadzorem sanepidu - poinformowała Iwona Nawrot-Szczepanik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska