Koronawirus na porodówce w Opolu. Szpital wstrzymał przyjęcia

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Wstrzymanie przyjęć dotyczy wszystkich porodów, nie tylko tych rodzinnych. Na pododdział patologii ciąży nie będą też przyjmowane panie powyżej 32. tygodnia ciąży.

Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu poinformowało, że od wtorku (4 sierpnia) aż do odwołania do placówki nie będą przyjmowane kobiety do porodów. Na pododdział patologii ciąży trafią jedynie panie do 32. tygodnia. Te w bardziej zaawansowanej ciąży będą musiały szukać pomocy w innych placówkach.

Powyższa decyzja wynika z uzyskania dodatniego wyniku zakażenia koronawirusem SARS – CoV-2 u jednego z pracowników Klinicznego Centrum z Oddziału Ginekologiczno – Położniczego - poinformowała placówka. Wiadomo, że chodzi o pododdział, na którym pacjenci przebywają w systemie rooming–in, czyli pacjentki po porodzie z noworodkami.

W szpitalu zostały wdrożone procedury sanepidu.

Na kwarantannę trafiły osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem. Od pozostałych pracowników oddziału zostały pobrane wymazy do badania. Pacjenci przebywający na pododdziale, gdzie potwierdzono zakażenie - jak informuje szpital - sukcesywnie będą wypisywani do domów.

Opolska porodówka jest jedynym w województwie szpitalem o III stopniu referencyjności, a to oznacza, że właśnie tutaj trafiają najtrudniejsze przypadki. Dlatego placówka nadal będzie przyjmowała pacjentki do 32. tygodnia ciąży.

Panie z patologią ciąży powyżej 32. tygodnia przyjmowane są natomiast w szpitalach II stopnia referencyjności w Nysie oraz w Kędzierzynie – Koźlu, powyżej 34. tygodnia ciąży w Strzelcach Opolskich, natomiast powyżej 37. tygodnia ciąży w pozostałych szpitalach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska