Koronawirus Opole i Opolskie - godzina po godzinie [15-21 marca]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Epidemia koronawirusa w województwie opolskim - raport od 11 do 14 marca 2020 roku.

Sobota, 21 marca

20:42

44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem! Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sobotę zakażenie testy potwierdziły zakażenie u 111 osób. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536.

19:39

Ujemny wynik testu na koronawirusa u pacjenta, który w piątek uciekł ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

19:03

Po 30 godzinach rzeczniczka wojewody informuje, że są testy na koronawirusa w Opolu

18:35

10 potwierdzonych przypadków koronawirusa na Opolszczyźnie, 26 hospitalizowanych osób - podał Opolski Urząd Wojewódzki. 344 osoby są poddane kwarantannie, a 995 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby wyzdrowiały i opuściły już szpital.

18:03

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W sobotę Ministerstwo Zdrowia od rana poinformowało o 67 nowych przypadkach koronawirusa.

16:34

Policja zatrzymała uciekiniera ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

14:51

Opolski Urząd Marszałkowski chce przekazać 30 milionów złotych dla szpitali. Na co będą te pieniądze?

14:00

Od 21 marca zmiany w handlu w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Na czym polegają?

13:27

Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Liczba osób zakażonych w Polsce zwiększyła się do 452.

10:46

Ceny paliw spadają przez koronawirus. Ile dziś kosztuje benzyna i olej napędowy w Opolu?

10:39

Wiele gabinetów dentystycznych zostało zamkniętych. Gdzie szukać pomocy, gdy boli ząb?

8:33

Jest 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Te przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

6:42

Przebywasz na kwarantannie? Będziesz musiał wysłać selfie!

Piątek, 20 marca

20:42

Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzny szuka już policja.

20:00

Czy w laboratorium sanepidu w Opolu brakuje testów na koronawirusa? Prawdopodobnie tak. Czytaj więcej w artykule

18:24

24 osoby przebywają w szpitalach z podejrzeniem koronawirusa - podał Opolski Urząd Wojewódzki. 354 osoby zostały poddane kwarantannie, a 1014 jest pod nadzorem sanepidu. U 10 osób w regionie stwierdzono koronawirusa.

17:55

Dwie osoby, u których stwierdzono wcześniej koronawirusa, opuściły oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu - poinformowała ordynator Wiesława Błudzin.

16:28

Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

15:10

W tym roku nie będzie Dni Nysy. Decyzja o odwołaniu obchodów święta miasta zapadła w piątek wczesnym popołudniem. Ma ona związek z epidemią koronawirusa i wprowadzonym przez rząd stanem zagrożenia epidemicznego. To nie jedyna zaplanowana w najbliższym czasie impreza, która została odwołana.
Opole postanowiło ulżyć rodzicom dzieci uczęszczających do publicznych żłobków. Chodzi o zwolnienie ich z opłat za pobyt maluchów w czasie, gdy placówki są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Co z przedszkolami?

14:30

Sindbad: Autokary z pasażerami stoją na granicy po kilka - kilkanaście godzin. "Wyjeżdżamy według rozkładu, ale godziny powrotu jeden Bóg zna".

14:20

Koronawirus w Czechach. "Jak ludzie będą omijać kwaranatnnę, wprowadzimy godzinę policyjną". Przeczytajcie, jak wygląda walka z zagrożeniem u naszych sąsiadów.

14:00

Jak pracuje redakcja nto w dobie zagrożenia koronawirusem? Nasza praca wygląda teraz inaczej. Zresztą - zobaczcie sami!

13:00

Straż miejska w Nysie patroluje miejsca uczęszczane przez młodzież, która spotyka się w grupach mimo zagrożenia rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Strażnicy tłumaczą młodym ludziom, jakie mogą być skutki takiego zachowania.

12:00

Starosta głubczycki Piotr Soczyński oraz burmistrz Kietrza - Dorota Przysiężna-Bator i Baborowa Tomasz Krupa mają ujemne wyniki badań na koronawirusa. Ostatnie dni samorządowcy spędzili na kwarantannie.

11:35

W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koornawirusem. To 27-letnia kobieta. Była w stanie ciężkim.

11:30

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

11:00

Co z Pierwszą Komunią Świętą w tym roku? Możliwe przeniesienia uroczystości na wrzesień. Diecezja opolska jest gotowa na taki wariant.

10:30

Pies w Koronie. Powstała grupa, która pomaga właścicielom psów podczas kwarantanny. Potrzebujesz pomocy dla swojego pupila? Zamieść ogłoszenie na grupie

8:47

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:50

Tym ludziom potrzebne jest teraz nasze wsparcie! Pracownicy kozielskiego szpitala zakaźnego to nasi bohaterowie. Tymczasem jest inaczej...

7:00

Agresja wobec chorych na koronawirusa. skąd się bierze? Sytuacja zmieni się, gdy zachoruje ktoś z rodziny, sąsiad, przyjaciel - mówi psycholog Hanna Brycz.

Czwartek, 19 marca

19:00

32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355.

18:11

10 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, 20 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia - informuje Opolski Urząd Wojewódzki. W kwarantannie w całym regionie pozostaje 285 osób, a pod nadzorem sanepidu 951 osób.

16:53

5 osób zignorowało kwarantannę na Opolszczyźnie. Domy osób objętych izolacją regularnie odwiedzają policjanci.

14:52

90 osób zamkniętych w noclegowni dla bezdomnych w Opolu. Czekają na wynik osoby z podejrzeniem zakażenia

12:10

20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:50

Opolscy strażacy są na dwóch działających w regionie przejściach granicznych oraz przy szpitalach w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu. Zobaczcie, jak wyglądają działania opolskich strażaków

10:30

Urząd marszałkowski w Opolu chce przeznaczyć na walkę z koronawirusem co najmniej 25,5 mln zł z puli regionalnej. Dodatkowe 16,5 miliona zł ma trafić do szpitali, a 9 mln zł - na pomoc osobom tracącym pracę.

9:30

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie przyłączyła się do akcji osobom starszym i niesamodzielnym, które mają problem ze zrobieniem zakupów podczas szerzącej się epidemii koronawirusa. - Sama usługa jest darmowa. Zapłata za produkty też może zostać odroczona - mówi prezes.

8:57

Dziesiąty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To kobieta w wieku starszym, która miała wcześniej kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Kobieta jest hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, jej stan jest dobry.

8:42

Dziesiąta osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie. W sumie w całej Polsce jest 18 nowych przypadków zakażeń. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:00

Od kilku dni opolscy policjanci wspomagają Straż Graniczną i pilnują zamkniętych przejść granicznych z Czechami. Kontrolują również ruch na otwartych przejściach w Trzebini i Głuchołazach.

6:40

Producent sof i kanap z Opolszczyzny teraz szyje maseczki dla lekarzy i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Na razie uszytych zostanie 1000 sztuk, ale produkcja nie poprzestanie na tym.

Środa, 18 marca

21:30

Dziewiątym pacjentem z województwa opolskiego zakażonym koronawirusem jest mieszkaniec powiatu nyskiego. Więcej informacji w artykule.

20:05

Dziewiąty potwierdzony przypadek zakażenia mieszkańca woj. opolskiego koronawirusem to mężczyzna jest w średnim wieku, a jego stan jest dobry - informuje rzecznik wojewody. - Mężczyzna poczuł się źle w trakcie podróży (był poza granicami woj. opolskiego), zgłosił się samodzielnie do najbliższego szpitala zakaźnego na Dolnym Śląsku, gdzie jest obecnie hospitalizowany.

19:30

Szpital w Oleśnie wstrzymuje przyjęcia na oddział wewnętrzny. Trzech pacjentów ma podejrzenie zakażenia koronawirusem. Personel musi zostać w placówce.

19:05

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia, w tym kolejną osobę z województwa opolskiego. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 9 Opolan jest chorych.

17:32

Dni Kluczborka 2020 odwołane! Co z innymi miastami? Czy koronawirus sprawi, że imprezy w całym regionie nie odbędą się?

17:00

Kierowcy wracający do Polski z Niemiec narzekają na wielokilometrowe korki. Czekają na wjazd po kilka godzin. "Ludzi, którzy mierzą temperaturę i spisują kwestionariusze jest za mało, dlatego trwa to w nieskończoność."

14:28

Przychodnie są czynne w w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Aktualna lista z wszystkich gmin.

14:15

5 nowych chorych w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

12:57

Rząd przedstawił tarczę antykryzysową. Jaka pomoc dla firm? Co z osobami na śmieciówkach? Co z pensjami pracowników?

11:00

Opolska porodówka ogranicza przyjęcia. Szpital przyjmuje tylko najcięższe przypadki patologii ciąży z całego województwa i ogranicza możliwości porodu kobietom spoza Opola i powiatu opolskiego, których ciąża przebiega prawidłowo.

10:33

Jest oferta ZUS dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w kłopotach.

10:00

8:40

W kraju mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:40

Biedronka wprowadza specjalne rozwiązania. Wśród nich są płyny dezynfekujące i chusteczki Dada dla klientów, zmiana czasu pracy sklepów oraz limity osób mogących jednocześnie przebywać na ich terenie. Sprawdź, kiedy zmiany wchodzą w życie.

7:00

MSWiA otwiera dodatkowe przejścia graniczne, aby rozładować korki na wjeździe do Polski. Na Opolszczyźnie będzie można przejechać przez przejście Głuchołazy - Mikulovice. .

6:30

„Pomogę”, „wyprowadzę psa”, „podwiozę do lekarza” - to tylko niektóre z ogłoszeń, jakie widnieją na facebookowej grupie Pomocna Dłoń. To spontaniczna akcja będąca odpowiedzią na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa i zalecenie pozostania w domach.

Wtorek, 17 marca

21:15

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238. Pięć osób zmarło z powodu choroby COVID-19.

18:38

7 przypadków potwierdzonych na Opolszczyźnie, 18 osób hospitalizowanych w szpitalach w regionie - to dane podane przez Opolski Urząd Wojewódzki. 236 osób jest poddanych kwarantannie, a 781 objęto nadzorem epidemiologicznym. Z naszych informacji wynika, że w szpitalu w Raciborzu przebywa także pacjent z Opolszczyzny - mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Przeczytaj relację pana Artura.

17:53

Nie trzeba płacić za parkowanie w Opolu. Miasto do odwołania zawiesza konieczność kupowania biletów w strefach parkingowych.

17:00

Czy epidemia wpłynie na miejskie inwestycje? Ratusz: Środki ostrożności na budowach.

16.05

Opolscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pilnują porządku na przejściach granicznych z Czechami. Związane jest to z przywróceniem kontroli granicznej, mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

14:41

W opolskich szpitalach i poradniach jest mniej pacjentów. Na razie wszystko działa normalnie, relokacja chorych z Kędzierzyna-Koźla nie utrudniła pracy innych placówek, ale nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie, gdyby doszło do masowych zachorowań. Na pewno natychmiast znikną skromne zapasy środków ochrony osobistej.

14:00

16 nowych zachorowań na koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:20

U Artura Kramarczyka, mieszkańca gminy Branice, koronawirusa stwierdzono w nocy z poniedziałku na wtorek. Znajduje się w izolacji w szpitalu w Raciborzu. Przeczytajcie relację Opolanina zakażonego koronawirusem.

11:20

Z naszych informacji wynika, że jest także ósma osoba zakażona koronawirusem w województwie opolskim. To mężczyzna z powiatu głubczyckiego, leżący w szpitalu w Raciborzu w woj. śląskim.

11:00

Pierwsi pacjenci już trafili do specjalnego szpitala zakaźnego w Koźlu. Jeden jest zarażony. Pozostali mają podejrzenie. Więcej informacji w naszym artykule.

10:15

Zakażona osoba to kobieta w wieku 61 lat, która wróciła z zagranicy. Miała też kontakt z pacjentką z Krapkowic zarażoną koronawirusem.

9:45

Małgorzata Tudaj, która pełni bardzo ważną funkcję w kędzierzyńskim samorządzie, została jeszcze w poniedziałek przebadana na obecność koronawirusa.Wynik testu na obecność wirusa u starosty powiatu jest ujemny

9:05

Siódma osoba w naszym regionie zakażona koronawirusem to osoba w średnim wieku, która niedawno powróciła z Włoch. Jej stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji. Obecnie przebywa pod ścisłą kwarantanną domową.

8:55

Kolejne zakażenie koronawirusem w Opolskiem. Jest już 7 chorych. W kraju przybyło 28 chorych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym. Niestety - zmarła piąta osoba. To pacjent z Wałbrzycha.

6:40

"Narażają swoje życie, więc my ich karmimy". Akcja opolskich restauracji dla służb mundurowych i lekarzy. Wystarczy jeden telefon lub wiadomość, a my za darmo wysyłamy posiłki do szpitala czy komendy - mówią.

Poniedziałek, 16 marca

21:06

21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

19:03

Opole organizuje pomoc dla seniorów. Sprawdź telefony

18:39

Kolej ogranicza kursowanie pociągów. Jakie zmiany w rozkładzie?

18:24

Urząd miasta w Brzegu zamknięty dla petentów.

18:15

Tymczasowa baza policji powstaje w nyskim „Rolniku”. Ma być wsparciem przy kontrolowaniu przejść granicznych.

17:49

19 osób hospitalizowanych na Opolszczyźnie, w tym 6 z potwierdzonym koronawirusem - podał Opolski Urząd Wojewódzki. W kwarantannie domowej pozostaje 177 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 708 osób.

17:40

Banki pomogą klientom w spłacie zobowiązań. Na jaką pomoc mogą liczyć klienci?

17:15

Głubczycki PKS zawiesza niektóre połączenia.

17:00

16:35

Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na kwarantannie - ustalił portal nto.pl. U urzędniczki starostwa stwierdzono koronawirusa.

16:15

Sześć kolejnych potwierdzeń koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych osób: 156 - podało ministerstwo.

15:35

Korek na polsko-czeskiej granicy w Trzebini. To jedyne czynne przejście na Opolszczyźnie.

15:10

Nowy dekret biskupa opolskiego: Na pogrzebie nie może być więcej niż 50 osób. Zawieszone zostają wszelkie rekolekcje, misje, wyjazdy i spotkania formacyjne, konferencje dekanalne oraz posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

14:34

Co z wyborami rektorów opolskich uczelni? Na Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Opolskim może zmienić się kalendarz wyborczy.

14.05

Takie informacje wzruszają i poruszają. Krawcowa z Opola chce szyć maseczki i fartuchy dla szpitali. Do pomocy zgłosiło się już sto osób.

13.50

Opolscy policjanci apelują o ograniczenie wizyt w komendach oraz zgłaszanie przestępstw przez telefon lub internet. Formacja uruchomiła równie portal policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami w całym kraju. Więcej informacji.

13.30

Teleporady w opolskich przychodniach. Zamiast iść do lekarza POZ, najpierw zadzwoń do przychodni. Dowiedz się, jak to działa.

13.00

Poniedziałek w Opolu. Nikt nie pamięta takiego widoku... Zobaczcie zdjęcia.

10.50

Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafiły dwie osoby, które zaraziły się koronawirusem w dwóch różnych miejscach. To kobieta i mężczyzna. Szczegóły: Koronawirus w Opolu: już 6 osób zakażonych, jedna pochodzi ze Strzelec Opolskich

10.00

W poniedziałek rano czeskie służby sanitarne zamknęły 20 miejscowości koło Ołomuńca z miastami Unicov i Litovel. Nie można tam wjechać, a mieszkańcy muszą siedzieć w domach. Władze zdecydował się odizolować ten rejon ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa.

8:40

Dwa nowe zachorowania na koronawirusa w Opolu. Pierwszy z nich trafił na oddział zakaźny szpitala w Opolu. Pacjent jest w średnim wieku, jego stan jest stabilny. Kolejny zdiagnozowany pacjent to kobieta w wieku średnim, której stan określany jest jako dobry. W ostatnich dniach kobieta miała kontakt z inną osobą z woj.dolnośląskiego, u której wcześniej wykryto koronawirus. W sumie zakażonych jest u nas 6 osób. W całej Polsce dziś stwierdzono 25 nowych zachorowań.

6:40

Zamrożone wypłaty, policjanci w kombinezonach malarskich, ogólnopolska kwarantanna. Internet zalały fake newsy! Dementujemy! Koniecznie to przeczytaj i przekaż dalej.

6:30

ZUS do odwołania wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów. Deklaruje jednak, że niedoszli kuracjusze bez problemów będą mogli skorzystać z leczenia sanatoryjnego w innym terminie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Niedziela, 15 marca

22:30

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest już w pełni przygotowany na przyjęcie osób z podejrzeniem COVID-19 i tych z potwierdzonym zakażeniem. W poniedziałek lecznica osiągnie pełną gotowość.

22:15

Pacjentka z Krapkowic, zakażona koronawirusem, mogła mieć kontakt z aż 90 osobami i nieświadomie je zarazić. Tu przeczytacie o szczegółach.

21:28

Aktualizacja liczby zakażonych koronawirusem o dwa nowe przypadki: Wrocław i Szczecin. W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:15

Powiat opolski szykuje specjalne miejsce kwarantanny. Będzie się mieścić w ośrodku w Suchym Borze.

19:40

Ulice wielu opolskich miast świeciły dziś pustkami. Tak było między innymi w Opolu na wyspie Bolko, czy też w Dobrodzieniu, który wygląda jak wymarły.

19:30

Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj).

18:30

Dane w związku z koronawirusem dla województwa opolskiego. Hospitalizowanych 20 osób, w tym 4 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Objętych kwarantanną jest 337 osób. Objętych nadzorem epidemiologicznym: 655 osób.

17:30

Od poniedziałku do opolskiego starostwa nie wejdziecie bez umówienia wizyty. Jak można załatwić pilne sprawy? Dowiesz się tutaj.

16:30

Pracujesz w Czechach? Zabierz ze sobą umowę o pracę. I jedź przez Trzebinę. Raport reportera nto z zamkniętych granic.

16:20

Dr Paweł Grzesiowski: Wszyscy, którzy spotkają się z koronawirusem, łapią go. Koniecznie przeczytajcie ten wywiad!

15:00

Osiem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:35

Garstki wiernych uczestniczą w mszach świętych. Wierni posłuchali apelu i pozostali w domach. Zobaczcie zdjęcia z opolskich kościołów.

12:20

Ryszard Gajda z Ozimka chce pomóc przetrwać czas walki z koronawirusem starszym mieszkańcom gminy. Skrzyknął wolontariuszy i gratis dowozi sprawunki do domów. Przeczytajcie o tej wspaniałej akcji!

12:15

Ujemne wyniki testów pacjenta z podejrzeniem Covid 19 z Nysy. Tu więcej informacji.

9:30

Jest 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:50

Laboratoria medyczne ograniczają działalność. Gdzie nie zrobicie badań na Opolszczyźnie? Sprawdźcie tutaj.

6:35

Niedzielną mszę świętą obejrzyj online. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje na ten temat. Przekażcie je w swoich rodzinach, dajcie znać osobom starszym, pomóżcie im, jeśli nie potrafią sami uruchomić takiej transmisji. Jeśli trzeba, pożyczcie laptop czy tablet.

4 mln dawek szczepionki Pfizera wkrótce trafi do Polski

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie