Koronawirus Opole i Opolskie - godzina po godzinie [15-21 marca]

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Epidemia koronawirusa w województwie opolskim - raport od 11 do 14 marca 2020 roku.

Sobota, 21 marca

20:42

44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem! Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sobotę zakażenie testy potwierdziły zakażenie u 111 osób. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536.

19:39

Ujemny wynik testu na koronawirusa u pacjenta, który w piątek uciekł ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

19:03

Po 30 godzinach rzeczniczka wojewody informuje, że są testy na koronawirusa w Opolu

18:35

10 potwierdzonych przypadków koronawirusa na Opolszczyźnie, 26 hospitalizowanych osób - podał Opolski Urząd Wojewódzki. 344 osoby są poddane kwarantannie, a 995 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby wyzdrowiały i opuściły już szpital.

18:03

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W sobotę Ministerstwo Zdrowia od rana poinformowało o 67 nowych przypadkach koronawirusa.

16:34

Policja zatrzymała uciekiniera ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu.

14:51

Opolski Urząd Marszałkowski chce przekazać 30 milionów złotych dla szpitali. Na co będą te pieniądze?

14:00

Od 21 marca zmiany w handlu w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Na czym polegają?

13:27

Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Liczba osób zakażonych w Polsce zwiększyła się do 452.

10:46

Ceny paliw spadają przez koronawirus. Ile dziś kosztuje benzyna i olej napędowy w Opolu?

10:39

Wiele gabinetów dentystycznych zostało zamkniętych. Gdzie szukać pomocy, gdy boli ząb?

8:33

Jest 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Te przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

6:42

Przebywasz na kwarantannie? Będziesz musiał wysłać selfie!

Piątek, 20 marca

20:42

Pacjent uciekł ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzny szuka już policja.

20:00

Czy w laboratorium sanepidu w Opolu brakuje testów na koronawirusa? Prawdopodobnie tak. Czytaj więcej w artykule

18:24

24 osoby przebywają w szpitalach z podejrzeniem koronawirusa - podał Opolski Urząd Wojewódzki. 354 osoby zostały poddane kwarantannie, a 1014 jest pod nadzorem sanepidu. U 10 osób w regionie stwierdzono koronawirusa.

17:55

Dwie osoby, u których stwierdzono wcześniej koronawirusa, opuściły oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu - poinformowała ordynator Wiesława Błudzin.

16:28

Mamy 33 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

15:10

W tym roku nie będzie Dni Nysy. Decyzja o odwołaniu obchodów święta miasta zapadła w piątek wczesnym popołudniem. Ma ona związek z epidemią koronawirusa i wprowadzonym przez rząd stanem zagrożenia epidemicznego. To nie jedyna zaplanowana w najbliższym czasie impreza, która została odwołana.
Opole postanowiło ulżyć rodzicom dzieci uczęszczających do publicznych żłobków. Chodzi o zwolnienie ich z opłat za pobyt maluchów w czasie, gdy placówki są zamknięte z powodu epidemii koronawirusa. Co z przedszkolami?

14:30

Sindbad: Autokary z pasażerami stoją na granicy po kilka - kilkanaście godzin. "Wyjeżdżamy według rozkładu, ale godziny powrotu jeden Bóg zna".

14:20

Koronawirus w Czechach. "Jak ludzie będą omijać kwaranatnnę, wprowadzimy godzinę policyjną". Przeczytajcie, jak wygląda walka z zagrożeniem u naszych sąsiadów.

14:00

Jak pracuje redakcja nto w dobie zagrożenia koronawirusem? Nasza praca wygląda teraz inaczej. Zresztą - zobaczcie sami!

13:00

Straż miejska w Nysie patroluje miejsca uczęszczane przez młodzież, która spotyka się w grupach mimo zagrożenia rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. Strażnicy tłumaczą młodym ludziom, jakie mogą być skutki takiego zachowania.

12:00

Starosta głubczycki Piotr Soczyński oraz burmistrz Kietrza - Dorota Przysiężna-Bator i Baborowa Tomasz Krupa mają ujemne wyniki badań na koronawirusa. Ostatnie dni samorządowcy spędzili na kwarantannie.

11:35

W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koornawirusem. To 27-letnia kobieta. Była w stanie ciężkim.

11:30

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z dolnośląskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

11:00

Co z Pierwszą Komunią Świętą w tym roku? Możliwe przeniesienia uroczystości na wrzesień. Diecezja opolska jest gotowa na taki wariant.

10:30

Pies w Koronie. Powstała grupa, która pomaga właścicielom psów podczas kwarantanny. Potrzebujesz pomocy dla swojego pupila? Zamieść ogłoszenie na grupie

8:47

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:50

Tym ludziom potrzebne jest teraz nasze wsparcie! Pracownicy kozielskiego szpitala zakaźnego to nasi bohaterowie. Tymczasem jest inaczej...

7:00

Agresja wobec chorych na koronawirusa. skąd się bierze? Sytuacja zmieni się, gdy zachoruje ktoś z rodziny, sąsiad, przyjaciel - mówi psycholog Hanna Brycz.

Czwartek, 19 marca

19:00

32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 355.

18:11

10 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, 20 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia - informuje Opolski Urząd Wojewódzki. W kwarantannie w całym regionie pozostaje 285 osób, a pod nadzorem sanepidu 951 osób.

16:53

5 osób zignorowało kwarantannę na Opolszczyźnie. Domy osób objętych izolacją regularnie odwiedzają policjanci.

14:52

90 osób zamkniętych w noclegowni dla bezdomnych w Opolu. Czekają na wynik osoby z podejrzeniem zakażenia

12:10

20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10:50

Opolscy strażacy są na dwóch działających w regionie przejściach granicznych oraz przy szpitalach w Opolu, Nysie i Kędzierzynie-Koźlu. Zobaczcie, jak wyglądają działania opolskich strażaków

10:30

Urząd marszałkowski w Opolu chce przeznaczyć na walkę z koronawirusem co najmniej 25,5 mln zł z puli regionalnej. Dodatkowe 16,5 miliona zł ma trafić do szpitali, a 9 mln zł - na pomoc osobom tracącym pracę.

9:30

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie przyłączyła się do akcji osobom starszym i niesamodzielnym, które mają problem ze zrobieniem zakupów podczas szerzącej się epidemii koronawirusa. - Sama usługa jest darmowa. Zapłata za produkty też może zostać odroczona - mówi prezes.

8:57

Dziesiąty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To kobieta w wieku starszym, która miała wcześniej kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Kobieta jest hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, jej stan jest dobry.

8:42

Dziesiąta osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie. W sumie w całej Polsce jest 18 nowych przypadków zakażeń. Potwierdzone przypadki dotyczą: 6 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. lubelskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 305/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:00

Od kilku dni opolscy policjanci wspomagają Straż Graniczną i pilnują zamkniętych przejść granicznych z Czechami. Kontrolują również ruch na otwartych przejściach w Trzebini i Głuchołazach.

6:40

Producent sof i kanap z Opolszczyzny teraz szyje maseczki dla lekarzy i pielęgniarek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Na razie uszytych zostanie 1000 sztuk, ale produkcja nie poprzestanie na tym.

Środa, 18 marca

21:30

Dziewiątym pacjentem z województwa opolskiego zakażonym koronawirusem jest mieszkaniec powiatu nyskiego. Więcej informacji w artykule.

20:05

Dziewiąty potwierdzony przypadek zakażenia mieszkańca woj. opolskiego koronawirusem to mężczyzna jest w średnim wieku, a jego stan jest dobry - informuje rzecznik wojewody. - Mężczyzna poczuł się źle w trakcie podróży (był poza granicami woj. opolskiego), zgłosił się samodzielnie do najbliższego szpitala zakaźnego na Dolnym Śląsku, gdzie jest obecnie hospitalizowany.

19:30

Szpital w Oleśnie wstrzymuje przyjęcia na oddział wewnętrzny. Trzech pacjentów ma podejrzenie zakażenia koronawirusem. Personel musi zostać w placówce.

19:05

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia, w tym kolejną osobę z województwa opolskiego. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 9 Opolan jest chorych.

17:32

Dni Kluczborka 2020 odwołane! Co z innymi miastami? Czy koronawirus sprawi, że imprezy w całym regionie nie odbędą się?

17:00

Kierowcy wracający do Polski z Niemiec narzekają na wielokilometrowe korki. Czekają na wjazd po kilka godzin. "Ludzi, którzy mierzą temperaturę i spisują kwestionariusze jest za mało, dlatego trwa to w nieskończoność."

14:28

Przychodnie są czynne w w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Aktualna lista z wszystkich gmin.

14:15

5 nowych chorych w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 251/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

12:57

Rząd przedstawił tarczę antykryzysową. Jaka pomoc dla firm? Co z osobami na śmieciówkach? Co z pensjami pracowników?

11:00

Opolska porodówka ogranicza przyjęcia. Szpital przyjmuje tylko najcięższe przypadki patologii ciąży z całego województwa i ogranicza możliwości porodu kobietom spoza Opola i powiatu opolskiego, których ciąża przebiega prawidłowo.

10:33

Jest oferta ZUS dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w kłopotach.

10:00

8:40

W kraju mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

7:40

Biedronka wprowadza specjalne rozwiązania. Wśród nich są płyny dezynfekujące i chusteczki Dada dla klientów, zmiana czasu pracy sklepów oraz limity osób mogących jednocześnie przebywać na ich terenie. Sprawdź, kiedy zmiany wchodzą w życie.

7:00

MSWiA otwiera dodatkowe przejścia graniczne, aby rozładować korki na wjeździe do Polski. Na Opolszczyźnie będzie można przejechać przez przejście Głuchołazy - Mikulovice. .

6:30

„Pomogę”, „wyprowadzę psa”, „podwiozę do lekarza” - to tylko niektóre z ogłoszeń, jakie widnieją na facebookowej grupie Pomocna Dłoń. To spontaniczna akcja będąca odpowiedzią na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa i zalecenie pozostania w domach.

Wtorek, 17 marca

21:15

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238. Pięć osób zmarło z powodu choroby COVID-19.

18:38

7 przypadków potwierdzonych na Opolszczyźnie, 18 osób hospitalizowanych w szpitalach w regionie - to dane podane przez Opolski Urząd Wojewódzki. 236 osób jest poddanych kwarantannie, a 781 objęto nadzorem epidemiologicznym. Z naszych informacji wynika, że w szpitalu w Raciborzu przebywa także pacjent z Opolszczyzny - mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Przeczytaj relację pana Artura.

17:53

Nie trzeba płacić za parkowanie w Opolu. Miasto do odwołania zawiesza konieczność kupowania biletów w strefach parkingowych.

17:00

Czy epidemia wpłynie na miejskie inwestycje? Ratusz: Środki ostrożności na budowach.

16.05

Opolscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pilnują porządku na przejściach granicznych z Czechami. Związane jest to z przywróceniem kontroli granicznej, mającej na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

14:41

W opolskich szpitalach i poradniach jest mniej pacjentów. Na razie wszystko działa normalnie, relokacja chorych z Kędzierzyna-Koźla nie utrudniła pracy innych placówek, ale nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się stanie, gdyby doszło do masowych zachorowań. Na pewno natychmiast znikną skromne zapasy środków ochrony osobistej.

14:00

16 nowych zachorowań na koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:20

U Artura Kramarczyka, mieszkańca gminy Branice, koronawirusa stwierdzono w nocy z poniedziałku na wtorek. Znajduje się w izolacji w szpitalu w Raciborzu. Przeczytajcie relację Opolanina zakażonego koronawirusem.

11:20

Z naszych informacji wynika, że jest także ósma osoba zakażona koronawirusem w województwie opolskim. To mężczyzna z powiatu głubczyckiego, leżący w szpitalu w Raciborzu w woj. śląskim.

11:00

Pierwsi pacjenci już trafili do specjalnego szpitala zakaźnego w Koźlu. Jeden jest zarażony. Pozostali mają podejrzenie. Więcej informacji w naszym artykule.

10:15

Zakażona osoba to kobieta w wieku 61 lat, która wróciła z zagranicy. Miała też kontakt z pacjentką z Krapkowic zarażoną koronawirusem.

9:45

Małgorzata Tudaj, która pełni bardzo ważną funkcję w kędzierzyńskim samorządzie, została jeszcze w poniedziałek przebadana na obecność koronawirusa.Wynik testu na obecność wirusa u starosty powiatu jest ujemny

9:05

Siódma osoba w naszym regionie zakażona koronawirusem to osoba w średnim wieku, która niedawno powróciła z Włoch. Jej stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji. Obecnie przebywa pod ścisłą kwarantanną domową.

8:55

Kolejne zakażenie koronawirusem w Opolskiem. Jest już 7 chorych. W kraju przybyło 28 chorych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym. Niestety - zmarła piąta osoba. To pacjent z Wałbrzycha.

6:40

"Narażają swoje życie, więc my ich karmimy". Akcja opolskich restauracji dla służb mundurowych i lekarzy. Wystarczy jeden telefon lub wiadomość, a my za darmo wysyłamy posiłki do szpitala czy komendy - mówią.

Poniedziałek, 16 marca

21:06

21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

19:03

Opole organizuje pomoc dla seniorów. Sprawdź telefony

18:39

Kolej ogranicza kursowanie pociągów. Jakie zmiany w rozkładzie?

18:24

Urząd miasta w Brzegu zamknięty dla petentów.

18:15

Tymczasowa baza policji powstaje w nyskim „Rolniku”. Ma być wsparciem przy kontrolowaniu przejść granicznych.

17:49

19 osób hospitalizowanych na Opolszczyźnie, w tym 6 z potwierdzonym koronawirusem - podał Opolski Urząd Wojewódzki. W kwarantannie domowej pozostaje 177 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym 708 osób.

17:40

Banki pomogą klientom w spłacie zobowiązań. Na jaką pomoc mogą liczyć klienci?

17:15

Głubczycki PKS zawiesza niektóre połączenia.

17:00

16:35

Starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na kwarantannie - ustalił portal nto.pl. U urzędniczki starostwa stwierdzono koronawirusa.

16:15

Sześć kolejnych potwierdzeń koronawirusa w Polsce. Liczba zakażonych osób: 156 - podało ministerstwo.

15:35

Korek na polsko-czeskiej granicy w Trzebini. To jedyne czynne przejście na Opolszczyźnie.

15:10

Nowy dekret biskupa opolskiego: Na pogrzebie nie może być więcej niż 50 osób. Zawieszone zostają wszelkie rekolekcje, misje, wyjazdy i spotkania formacyjne, konferencje dekanalne oraz posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

14:34

Co z wyborami rektorów opolskich uczelni? Na Politechnice Opolskiej i Uniwersytecie Opolskim może zmienić się kalendarz wyborczy.

14.05

Takie informacje wzruszają i poruszają. Krawcowa z Opola chce szyć maseczki i fartuchy dla szpitali. Do pomocy zgłosiło się już sto osób.

13.50

Opolscy policjanci apelują o ograniczenie wizyt w komendach oraz zgłaszanie przestępstw przez telefon lub internet. Formacja uruchomiła równie portal policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami w całym kraju. Więcej informacji.

13.30

Teleporady w opolskich przychodniach. Zamiast iść do lekarza POZ, najpierw zadzwoń do przychodni. Dowiedz się, jak to działa.

13.00

Poniedziałek w Opolu. Nikt nie pamięta takiego widoku... Zobaczcie zdjęcia.

10.50

Na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafiły dwie osoby, które zaraziły się koronawirusem w dwóch różnych miejscach. To kobieta i mężczyzna. Szczegóły: Koronawirus w Opolu: już 6 osób zakażonych, jedna pochodzi ze Strzelec Opolskich

10.00

W poniedziałek rano czeskie służby sanitarne zamknęły 20 miejscowości koło Ołomuńca z miastami Unicov i Litovel. Nie można tam wjechać, a mieszkańcy muszą siedzieć w domach. Władze zdecydował się odizolować ten rejon ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na koronawirusa.

8:40

Dwa nowe zachorowania na koronawirusa w Opolu. Pierwszy z nich trafił na oddział zakaźny szpitala w Opolu. Pacjent jest w średnim wieku, jego stan jest stabilny. Kolejny zdiagnozowany pacjent to kobieta w wieku średnim, której stan określany jest jako dobry. W ostatnich dniach kobieta miała kontakt z inną osobą z woj.dolnośląskiego, u której wcześniej wykryto koronawirus. W sumie zakażonych jest u nas 6 osób. W całej Polsce dziś stwierdzono 25 nowych zachorowań.

6:40

Zamrożone wypłaty, policjanci w kombinezonach malarskich, ogólnopolska kwarantanna. Internet zalały fake newsy! Dementujemy! Koniecznie to przeczytaj i przekaż dalej.

6:30

ZUS do odwołania wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów. Deklaruje jednak, że niedoszli kuracjusze bez problemów będą mogli skorzystać z leczenia sanatoryjnego w innym terminie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Niedziela, 15 marca

22:30

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest już w pełni przygotowany na przyjęcie osób z podejrzeniem COVID-19 i tych z potwierdzonym zakażeniem. W poniedziałek lecznica osiągnie pełną gotowość.

22:15

Pacjentka z Krapkowic, zakażona koronawirusem, mogła mieć kontakt z aż 90 osobami i nieświadomie je zarazić. Tu przeczytacie o szczegółach.

21:28

Aktualizacja liczby zakażonych koronawirusem o dwa nowe przypadki: Wrocław i Szczecin. W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:15

Powiat opolski szykuje specjalne miejsce kwarantanny. Będzie się mieścić w ośrodku w Suchym Borze.

19:40

Ulice wielu opolskich miast świeciły dziś pustkami. Tak było między innymi w Opolu na wyspie Bolko, czy też w Dobrodzieniu, który wygląda jak wymarły.

19:30

Kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj).

18:30

Dane w związku z koronawirusem dla województwa opolskiego. Hospitalizowanych 20 osób, w tym 4 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Objętych kwarantanną jest 337 osób. Objętych nadzorem epidemiologicznym: 655 osób.

17:30

Od poniedziałku do opolskiego starostwa nie wejdziecie bez umówienia wizyty. Jak można załatwić pilne sprawy? Dowiesz się tutaj.

16:30

Pracujesz w Czechach? Zabierz ze sobą umowę o pracę. I jedź przez Trzebinę. Raport reportera nto z zamkniętych granic.

16:20

Dr Paweł Grzesiowski: Wszyscy, którzy spotkają się z koronawirusem, łapią go. Koniecznie przeczytajcie ten wywiad!

15:00

Osiem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 119/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

13:35

Garstki wiernych uczestniczą w mszach świętych. Wierni posłuchali apelu i pozostali w domach. Zobaczcie zdjęcia z opolskich kościołów.

12:20

Ryszard Gajda z Ozimka chce pomóc przetrwać czas walki z koronawirusem starszym mieszkańcom gminy. Skrzyknął wolontariuszy i gratis dowozi sprawunki do domów. Przeczytajcie o tej wspaniałej akcji!

12:15

Ujemne wyniki testów pacjenta z podejrzeniem Covid 19 z Nysy. Tu więcej informacji.

9:30

Jest 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:50

Laboratoria medyczne ograniczają działalność. Gdzie nie zrobicie badań na Opolszczyźnie? Sprawdźcie tutaj.

6:35

Niedzielną mszę świętą obejrzyj online. Tutaj znajdziecie wszelkie informacje na ten temat. Przekażcie je w swoich rodzinach, dajcie znać osobom starszym, pomóżcie im, jeśli nie potrafią sami uruchomić takiej transmisji. Jeśli trzeba, pożyczcie laptop czy tablet.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska