Nasza Loteria

Koronawirus. Opolscy policjanci apelują o ograniczenie wizyt w komendach. Zgłaszanie przestępstw przez telefon lub internet

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Opolska policja prosi o kontakt telefoniczny bądź mailowy, natomiast w niektórych przypadkach, np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej, przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka, niezbędna będzie wizyta w komendzie.
Opolska policja prosi o kontakt telefoniczny bądź mailowy, natomiast w niektórych przypadkach, np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej, przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka, niezbędna będzie wizyta w komendzie. Google Street View
W związku z epidemią koronawirusa Komenda Wojewódzka Policji w Opolu apeluje do mieszkańców regionu, by ograniczyli do minimum wizyty w opolskich komendach.

Do dyspozycji są numery telefonów poszczególnych jednostek dostępne na naszych stronach internetowych, Centralnej Książce Telefonicznej oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997 - informuje Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.

Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie, np. mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".

Formacja uruchomiła równie portal policja e-usługi, który dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami w całym kraju.

Dodatkowo dla osób głuchych i słabosłyszących, które znają polski język migowy (PJM) lub system językowo-migowy (SJM), istnieje możliwość połączenia z dowolnego miejsca z wykorzystaniem komputera lub telefonu z funkcją wideo z dostępem do internetu z jednostką z bezpośrednim dołączeniem tłumacza języka migowego. Usługa dostępna jest w dni robocze w godz. 8:00 – 20:00.

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, osoba otrzyma instrukcje, co do dalszego postępowania.

Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach, np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej - przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka, niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki - mówi Marzena Grzegorczyk.

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska