Koronawirus Opolskie. Aż 16 nowych przypadków zakażenia w regionie. Dwie kolejne osoby zmarły

Natalia Popczyk
Natalia Popczyk
16 nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców Opolszczyzny.
16 nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców Opolszczyzny. Karol Makurat
Udostępnij:
Ministerstwo Zdrowia w piątek po południu poinformowało o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Służby informują także o kolejnych zgonach z powodu Covid-19.

Mamy 16 nowych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców Opolszczyzny.

Powiat oleski

Zakażonych jest 10 mieszkańców powiatu oleskiego. To osoby przebywające w DPS Kościeliska. Tylko jedna z 10 osób jest w sile wieku, reszta to osoby w wieku senioralnym. Łącznie 8 kobiet oraz 2 mężczyzn. Stan wszystkich jest dobry, aktualnie niewymagający hospitalizacji. Transmisja lokalna.

Dodatkowo zakażoną koronawirusem jest mieszkanka powiatu oleskiego, niepowiązana z ww.placówką. To kobieta w wieku średnim, hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Jej stan jest dobry. Transmisja lokalna.

Powiat opolski

Zakażonych jest także 5 mieszkańców powiatu. To 3 kobiety w wieku senioralnym, mężczyzna w starszym wieku oraz mężczyzna w sile wieku.

Dwoje z nich obecnie przebywa w szpitalu w Ozimku, jedna w ZOL w Ozimku oraz jedna – niepowiązana z ww. placówkami w Ozimku, przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Jej stan – podobnie jak w przypadku dwójki hospitalizowanej w Ozimku i pacjenta z ZOL Ozimek, jest dobry. Transmisja lokalna.

Służby informują także o kolejnych zgonach z powodu Covid-19. W szpitalu w Ozimku zmarła kobieta w wieku 98 lat. W szpitalu jednoimiennym umarł natomiast mężczyzna w wieku 86 lat.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Dodaj ogłoszenie