Koronawirus Opolskie. Dwa nowe przypadki zakażenia w regionie. Zmarła kolejna osoba

Natalia Popczyk
Natalia Popczyk
Karolina Misztal
We wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie opolskim. Niestety zmarła kolejna osoba.

Służby informują o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. opolskim oraz o śmierci kolejnej osoby.

Zakażonych jest dwóch mężczyzn. Pierwszy to mieszkaniec powiatu opolskiego w wieku średnim. Jego stan jest dobry, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna.

Zakażonym jest także mężczyzna z powiatu strzeleckiego w wieku senioralnym. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Niestety, z przykrością informujemy o zgodnie 90-letniej kobiety, która była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.

Na terenie województwa opolskiego zmarło już 15 osób z powodu zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Natomiast do 23 wzrosła liczba osób, które zakończyły leczenie na koronawirus. Służby poinformowały o 3 kolejnych ozdrowieńcach. To kobiety w wieku senioralnym, kolejno z pow.: oleskiego, opolskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Dwie pierwsze były hospitalizowane w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, natomiast mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, przebywała w izolacji domowej.

opolskie
  • Zakażonych71 550
    + 119
  • Zmarło2 091
    + 1

15. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+8 361(2 990 509)
  • Zmarło:+133(76 672)
  • Szczepienia:+37 141(38 671 357)
więcej
Dane zaktualizowano: 26.10.2021, godz. 10:47 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Dodaj ogłoszenie