Koronawirus. Opolskie sądy odwołują rozprawy i posiedzenia od 12 do nawet 31 marca 2020 roku

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Sąd Okręgowy w Opolu przestaje normalnie pracować, są jednak wyjątki.
Sąd Okręgowy w Opolu przestaje normalnie pracować, są jednak wyjątki. Archiwum
Prezes Sądu Okręgowego w Opolu wydał w czwartek (12 marca) zarządzenie o odwołaniu wszystkich rozpraw i posiedzeń, za wyjątkiem tych pilnych. Ma to związek z sytuacją związaną z koronawirusem. Podobnie postąpili szefowie sądów rejonowych.

Prezes Sądu Okręgowego w Opolu wydał w czwartek, 12 marca, zarządzenie w sprawie odwołania wszystkich rozpraw do 31 marca 2020 roku.

Nie będą również odbywały się wszystkie posiedzenia jawne, za wyjątkiem tych pilnych - informuje Paweł Mehl, wiceprezes Sądu Okręgowego w Opolu.

Natomiast od 13 marca do końca miesiąca, zawieszone zostały osobiste przyjmowania interesantów przez prezesa i wiceprezesa sądu okręgowego oraz przewodniczących wydziałów w sprawach skarg i wniosków.

Podobne decyzje wydali prezesi sądów rejonowych. Tam również odbywać się będą tylko posiedzenia, których nie da się odwołać, na przykład te aresztowe.

Terminy rozpraw zaplanowanych do 31 marca polecił znieść sądom również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 ministerstwo postanowiło też o przesunięciu prawniczych egzaminów zawodowych – adwokackiego i radcowskiego, które miały się odbyć w dniach 24-27 marca 2020 roku oraz konkursu na aplikację uzupełniającą sędziowską w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, wyznaczonego pierwotnie na 2 kwietnia 2020 roku.

Nowe terminy zostaną wyznaczone niezwłocznie po zmniejszeniu się zagrożenia epidemiologicznego, po wymaganych ustawami konsultacjach z Naczelną Radą Adwokacką i Krajową Radą Radców Prawnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska