Koronawirus. Pochodzący z Kadłuba Turawskiego, a przebywający w Boliwii biskup Antoni Reimann jest zakażony koronawirusem

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Pochodzący z Kadłuba Turawskiego bp Antoni Reimann pracuje w Boliwii od 1983 roku. Od 2001 jest biskupem.
Pochodzący z Kadłuba Turawskiego bp Antoni Reimann pracuje w Boliwii od 1983 roku. Od 2001 jest biskupem. Franciszkańska prowincja św. Jadwigi
Informację o chorobie przekazał biskup opolski Andrzej Czaja podczas modlitwy różańcowej transmitowanej przez Radio Doxa. Ordynariusz opolski prosi o modlitwę za bpa Antoniego.

Biskup Antoni Reimann przebywa obecnie w klinice w Santa Cruz. Jego stan jest stabilny.

Informację o chorobie przekazał bp Andrzej Czaja podczas modlitwy różańcowej transmitowanej przez Radio Doxa. Ordynariusz opolski prosi o modlitwę za bpa Antoniego.

Jeden z braci przekazał mi, że bp Antoni miał kłopoty z oskrzelami - mówi o. Błażej Kurowski, dyrektor referatu misyjnego franciszkanów prowincji św. Jadwigi. - Przez chwilę rozmawiałem także z księdzem biskupem. Biskup powiedział mi, że nie ma gorączki, ale wymaga hospitalizacji. Prosił o modlitwę.

Antoni Reimann do franciszkanów wstąpił w 1972. Nowicjat ukończył w 1973. Śluby wieczyste złożył 2 lutego 1978. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Kłodzku.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 z rąk arcybiskupa Henryka Gulbinowicza. W latach 1979-1982 był wikariuszem w parafii pw. św. Antoniego we Wrocławiu. Od 1983 pracuje na misjach w Boliwii.

Jesienią 2001 otrzymał nominację biskupią od papieża Jana Pawła II. 1 grudnia 2001 został konsekrowany w katedrze w Concepción.

Moje powołanie misyjne jest związane z Górą św. Anny. Tam jako 12-letni chłopak usłyszałem świadectwo misjonarza z Brazylii i to był początek – mówił wtedy w wywiadzie dla nto.

Jest Przewodniczącym Rady ds. Ewangelizacji w Konferencji Episkopatu Boliwii oraz biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie