Koronawirus. Studenci z Nysy przyłączyli się do akcji przeciw koronawirusowi i drukują ochronne przyłbice dla pracowników służby zdrowia

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Projekt studentów PWSZ w Nysie umożliwia produkcję jednej osłony ochronnej w ciągu 35 minut.
Projekt studentów PWSZ w Nysie umożliwia produkcję jednej osłony ochronnej w ciągu 35 minut. Archiwum PWSZ Nysa
Kilkaset sztuk osłon ochronnych dla pracowników służby zdrowia w Nysie i Głuchołazach wyprodukowali na drukarkach 3D studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

Studenci z Nysy działający w Kole Naukowym Abaculus zaprojektowali wzór przyłbicy ochronnej, która może być używana przez pracowników służby zdrowia. W ten sposób włączyli się do akcji pod hasłem "koronawypad!".

Czytaj także

Mateusz Mielec, Piotr Marchewka, Sebastian Olszowski, Piotr Miziorko pod opieką mgr inż. Jacka Tomasiaka przetestowali i wytworzyli przyłbice ochronne.

Posiadając drukarki 3D i trochę umiejętności nie możemy być biernymi – mówią studenci PWSZ w Nysie.

Pierwsza partia osłon ochronnych trafiła już do szpitali w Nysie i Głuchołazach m.in. do pielęgniarek. Zapotrzebowanie wyrazili także ratownicy medyczni, absolwenci i wykładowcy kierunku ratownictwo medyczne.

Projekt studentów PWSZ w Nysie umożliwia produkcję jednej osłony ochronnej w ciągu 35 minut. Większość gotowych projektów na drukarki 3D dostępnych w internecie to czas ok. 3 godzin druku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie zapewniła wsparcie przedsięwzięcia. Do akcji wolontariuszy przyłączyły się lokalne przedsiębiorstwa, które dostarczyły materiały niezbędne w produkcji metodą 3D.

Głuchołaski zakład Schattdecor przekazał studentom dużą ilość folii ochronnych, a firma Wakmet z Bodzanowa rolki filamentu PET-G.

Studenci Koła Naukowego Abaculus dziękują także wszystkim pozostałym osobom, które bardzo chętnie przyłączają się do akcji.

Szczegóły na temat nyskiej akcji i kontakt można znaleźć na stronie internetowej koronawypad.pl, którą utworzyli studenci. Ze strony można m.in. pobrać projekt i pliki do druku.

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Dodaj ogłoszenie