Koronawirus. Szpital w Oleśnie wstrzymuje przyjęcia na oddział wewnętrzny. Personel musi zostać w placówce

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Oddział wewnętrzny w Oleśnie zawieszony jest przynajmniej do czasu o czasu uzyskania wyników trójki pacjentów. Miroslaw Dragon
W związku z podejrzeniem koronawirusa u trzech pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala w Olesnie, dyrekcja placówki podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu przyjęć na internę.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Oleśnie poinformował w środę po południu, że w związku z obecnością na oddziale wewnętrznym oleskiego szpitala trzech osób z podejrzeniem koronawirusa COVID-19, przyjęcia na internę zostają wstrzymane.

Przynajmniej do czasu uzyskania wyników trójki pacjentów - poinformował w piśmie Andrzej Prochota, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie.

Te najprawdopodobniej będą w czwartek.

Dyrektor nakazał również pozostanie w miejscu pracy do odwołania personelowi pracującemu na oddziale wewnętrznym.

Sytuacja jest opanowana, dyrekcja szpitala zachowała wszystkie procedury, czekamy teraz na próbki - mówi Roland Fabianek, starosta oleski.

O swojej decyzji dyrektor Prochota poinformował również służby wojewody opolskiego, pogotowie, centrum powiadamiania ratunkowego oraz konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Polacy boją się biedy

Wideo

Dodaj ogłoszenie