Koronawirus w Kędzierzynie-Koźlu. Opolski pacjent nr 10 to mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Koronawirus w Kędzierzynie-Koźlu. Kobieta przebywa w kozielskim szpitalu zakaźnym. Jej stan jest dobry. Nie wiadomo jednak z iloma mieszkańcami mogła mieć kontakt w ostatnich dniach.

O dziesiątym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w woj. opolskim informowaliśmy już rano. To kobieta w wieku starszym, która miała wcześniej kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Teraz już wiadomo, że to mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Kobieta jest hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, jej stan jest dobry.

Nie wiadomo jednak, z iloma mieszkańcami mogła mieć do czynienia w ostatnich dniach.

To już druga pacjentka zakażona z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Poprzednią była urzędniczka z miejscowego starostwa. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kobiety są spokrewnione.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie dwóch pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Hospitalizowanych jest też sześć osób z podejrzeniem zakażenia, w tym trójka dzieci.

43 osoby przebywają w kwarantannie, dodatkowo 46 osób, które wróciły z zagranicy i na mocy ustawy poddano je obowiązkowej, domowej kwarantannie. 35 osób w powiecie jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

- Wojewoda opolski podjął decyzję o przesunięciu karetki pogotowia z Polskiej Cerekwi do Kędzierzyna na ul. Judyma - przekazał Adam Lecibil, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. - Od teraz więc stacjonują w tym miejscu trzy zespoły ratownictwa. Decyzja wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, którzy znajdą się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zajdzie konieczność transportu chorego do wyznaczonej przez dyspozytora placówki w regionie.

Dodaj ogłoszenie