Koronawirus w Krapkowicach. Z powodu wykrycia COVID-19 u pacjenta Krapkowickiego Centrum Zdrowia, szpital zamknął oddział chirurgii

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
archiwum szpitala
Wirus przedostał się do szpitala w Krapkowicach. Wykryto go u jednego z pacjentów, który był hospitalizowany na oddziale chirurgii.

Pacjent, u którego wykryto koronawirusa nie ma objawów choroby. Szpital przeprowadził u niego test prewencyjnie, ponieważ pacjent miał być przekazany do dalszego leczenia.

To mężczyzna w średnim wieku z gminy Strzeleczki.

- Przez wiele dni udawało nam się unikać takiej sytuacji dzięki pracy i poświęceniu wielu osób - mówi Maciej Sonik, starosta krapkowicki. - Nadal uważamy, że nasza praca ma wielki sens, ale mierzymy się z trudnym przeciwnikiem. Cały personel intensywnie działa, żeby szpital funkcjonował w najbliższych dniach normalnie.

Łącznie w powiecie krapkowickim odnotowano już 24 przypadki koronawirusa. Najwięcej z nich pochodzi z gmin Gogolin i Krapkowice.

W ostatnich dniach pod krapkowickim szpitalem powstał punkt pobierania wymazów typu "drive-thru". Materiał do badania jest tam pobierany bez konieczności wysiadania z samochodu, a testy przeprowadzane są bezpłatnie.

Z punktu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu krapkowickiego, którzy mają skierowanie np. od lekarza rodzinnego.

Będą zmiany zasad w noszeniu maseczek?

Wideo

Dodaj ogłoszenie