Koronawirus w Oleśnie i powiecie oleskim. Już 130 osób zakażonych - najwięcej w województwie

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Po fali zakażeń lokalnych to w powiecie oleskim jest najwięcej osób zakażonych koronawirusem w skali całego województwa! 130 osób zostało już zakażonych, z czego 8 zmarło, a 26 wyzdrowiało.

Duża ilość zakażeń w powiecie oleskim jest tym bardziej alarmująca, że jest dużo ognisk wirusa.

Wprawdzie doszło u nas także do masowego zakażenia w Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach, ale w kameralnej placówce było tylko 17 seniorów.

Grubo ponad sto zakażeń to transmisja w sześciu z siedmiu gmin w powiecie.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, do zakażeń koronawirusem doszło w gminach:

 1. Dobrodzień (miasto i wioski w gminie),
 2. Olesno (miasto i wioski),
 3. Praszka (miasto i wioski),
 4. w gminie Radłów (nie tylko w Kościeliskach)
 5. w gminie Zębowice.

Do zakażeń dochodzi w rodzinach oraz w zakładach pracy. Mieszkańcy powiatu oleskiego zarażają się także w firmach położonych poza granicami powiatu.

Są to informacje nieoficjalne, ponieważ oficjalnie podawane są tylko zakażenia w powiatach. Starostwo powiatowe w Oleśnie nie podaje też informacji w rozbiciu na gminy i miasta, jak robi to choćby sąsiedni powiat opolski.

W Zębowicach po tym, jak SARS CoV-2 wykryto u jednego z urzędników, zamknięty został cały urząd gminy.

Burmistrz Dobrodzienia zebrał informacje, że na terenie jego gminy jest aż 58 osób zakażonych koronawirusem, w tym 13 wyzdrowiało, a 2 osoby zmarły (jest to stan na 15 maja).

Nawet w skali kraju to bardzo duża liczba. Jest to praktycznie połowa przypadków w naszym powiecie i ponad 10 procent zakażeń na terenie całego województwa opolskiego! - podkreśla Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia.

Burmistrz Olesna poinformował, że na terenie samego Olesna jest 14 osób zakażonych, z czego 4 to ozdrowieńcy.

Dobra wiadomość jest taka, że już 26 mieszkańcom powiatu oleskiego udało się pokonać koronawirusa!

Najsłynniejszym, bo najstarszym ozdrowieńcem w Polsce jest 103-letnia Teresa Wójcik, mieszkanka Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach.

103-letnia Teresa Wójcik najstarszym ozdrowieńcem w Polsce. Koronawirus nie miał szans!

Made with Flourish

Zakażenia SARS-CoV 2 w powiecie oleskim od 15 kwietnia:

 • 19 maja – wreszcie dobre wiadomości: aż 11 ozdrowieńców w powiecie oleskim!Wśród tych osób 3 to mężczyźni w wieku (kolejno): senioralnym oraz w sile wieku. Pozostałe osoby są głównie w sile wieku, mamy wśród nich także seniorkę.
 • 18 maja – 4 przypadki: kobieta i mężczyzna w sile wieku, SARS CoV-2 potwierdzono także u kobiety i mężczyzny w wieku średnim z pow. oleskiego
 • 17 maja - 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem! Wśród tej ósemki są trzy kobiety. Jedna w wieku senioralnym, druga w sile wieku oraz trzecia kobieta w wieku średnim. Koronawirus potwierdzono u dwójki chłopców. Zakażonymi SARS CoV-2 jest także trzech mężczyzn (w sile wieku, w średnim wieku i w wieku senioralnym). Wszystkie osoby zakaziły się lokalnie.
 • 16 maja – 1 kobieta w średnim wieku
 • 15 maja – 6 przypadków: dwóch mężczyzn i kobieta w średnim wieku, mężczyzna i kobieta w sile wieku oraz mężczyzna w wieku senioralnym.
 • 14 maja - Nastoletni chłopiec, zakaził się lokalnie.
  Zmarła 90-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. To 37 ofiara koronawirusa w woj.opolskim.
 • 13 maja – 5 ozdrowieńców z powiatu oleskiego, w tym 2 dzieci i 2 nastolatków!
 • 10 maja – 6 osób w wieku: jedna w senioralnym, jedna w sile wieku oraz troje w średnim wieku. To dwóch mężczyznach i trzy kobiety. Najstarszy z zakażonych jest w dobrym stanie, hospitalizowany jest na Śląsku. Zakaził się lokalnie. Dwoje mieszkańców powiatu oleskiego (w średnim wieku), przebywa w kwarantannie domowej, oni również zakazili się lokalnie. Pozostała dwójka to osoby w średnim i w sile wieku. Koronawirusa potwierdzono także u kobiety w wieku senioralnym z powiatu oleskiego.
 • 9 maja - Kobieta w średnim wieku i mężczyzna w wieku senioralnym z pow. oleskiego. Oboje w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry. Zakazili się lokalnie.
 • W tym dniu było też 3 ozdrowieńców z powiatu oleskiego - dwóch mężczyzn i jedna kobieta, wszyscy w wieku senioralnym. Przebywali w izolacji domowej.
 • 8 maja – 8 przypadków: Kobieta w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Ponadto, koronawirus potwierdzono u dwóch nastoletnich chłopców. Kolejne osoby zakażone to 3 seniorów oraz mężczyzna w średnim wieku, który przebywa na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, Jeden z mężczyzn w wieku senioralnym hospitalizowany jest w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ponadto koronawirus wykryto u kobiety w wieku senioralnym, która również przebywa w szpitalu jednoimiennym oraz u dwóch mężczyzn, którzy przebywają w kwarantannie domowej. Jeden z nich zakaził się za granicą.
  Zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, pacjent nie był obciążony chorobami współistniejącymi.
 • 7 maja - W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarła 92-letnia kobieta, mieszkanka powiatu oleskiego.
 • 6 maja – 7 mieszkańców powiatu oleskiego. Wśród nich mężczyzna oraz kobieta w wieku senioralnym oraz dziecko – dziewczynka. Zakażenie potwierdzono także u nastoletniego chłopca oraz trzech kobiet w średnim wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakazili się lokalnie.
 • 3 ozdrowieńców z powiatu oleskiego. Dwie osoby przebywały w izolacji domowej, jedna na oddziale chorób zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Osoby te są zarówno w sile wieku jak i w średnim wieku.
 • 4 maja – 4 przypadki: kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego, dwie kobiety w wieku średnim oraz jedna w wieku senioralnym.
  Zmarł 62-letni mężczyzna z powiatu oleskiego, powodem śmierci było zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 5 ozdrowieńców z powiatu oleskiego, którzy przebywali w izolacji domowej. Wśród nich są osoby w sile wieku, w średnim wieku oraz 1 w wieku senioralnym.
 • 29 kwietnia – 2 przypadki: To kobieta w wieku senioralnym i mężczyzna.
 • 27 kwietnia - 4 przypadki, w tym dwoje dzieci: kilkuletnia dziewczynka i chłopiec. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakazili się lokalnie. Do tego dwoje mieszkańców powiatu oleskiego w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, leczeni na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.
 • 26 kwietnia - 6 przypadków, tym dwie kilkuletnie dziewczynki. Wśród zakażonych jest także kobieta w wieku senioralnym, kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku. Zakażonym jest także mężczyzna w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.
  Zmarła 81-letnia kobieta, która hospitalizowana była w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 24 kwietnia - w szpitalu jednoimiennym Kędzierzynie-Koźlu zmarł mężczyzna w wieku 85 lat z powiatu oleskiego.
 • 22 kwietnia - 7 przypadków, potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3 osób w sile wieku i 4 w średnim. Łącznie to 6 kobiet i 1 mężczyzna.
 • 21 kwietnia - 2 przypadki, mężczyzna w sile wieku oraz nastoletnia dziewczynka.
  Zmarła 90-letnia kobieta z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • Jest także dobra wiadomość: wyzdrowiała mieszkanka powiatu oleskiego w wieku senioralnym, która była hospitalizowana w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 20 kwietnia - łącznie 12 osób, z czego 9 stanowią kobiety. Niemal wszyscy w wieku senioralnym, za wyjątkiem jednej osoby.
 • 19 kwietnia - zmarła 82-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która była hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 18 kwietnia - 4 przypadki, trzy kobiety oraz mężczyzna. Mężczyzna oraz kobieta w wieku senioralnym. Pozostałe dwie panie (jedna w wieku średnim, druga w sile wieku) zakaziły się lokalnie.
 • 17 kwietnia - 13 przypadków. 10 z nich to osoby z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Tylko jedna z 10 osób jest w sile wieku, reszta to osoby w wieku senioralnym. Łącznie 8 kobiet oraz 2 mężczyzn. Do tego zakażoną koronawirusem została kobieta w wieku średnim, mężczyzna i kobieta w sile wieku.
  Zmarła 84-letnia kobieta z powiatu oleskiego. Zgon nastąpił w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu.
 • 16 kwietnia - kobieta z powiatu oleskiego, w średnim wieku.
 • 15 kwietnia - 3 przypadki zakażenia koronawirusem. To dwie panie w wieku średnim oraz jedna w wieku senioralnym. Dwie hospitalizowane w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, trzecia na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Raport o koronawirusie. Tu znajdziecie aktualizowane na bieżąco informacje z województwa opolskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska