Koronawirus w opolskim. Google zbadało, jak zmieniły się zachowania Polaków i Opolan w czasie epidemii. Jakie wyniki?

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Google przeanalizowało zmiany w zachowaniach Polaków w czasie epidemii koronawirusa. Jak na tym tle wypadają Opolanie? Sprawdź w galerii.
Google przeanalizowało zmiany w zachowaniach Polaków w czasie epidemii koronawirusa. Jak na tym tle wypadają Opolanie? Sprawdź w galerii. Piotr Guzik
Google przeprowadziło analizę zachowań Polaków w czasie epidemii koronawirusa. Sprawdzano działania użytkowników smartfonów pod kątem różnych aktywności. Analiza wyników wskazuje też, że pod pewnymi względami zachowania mieszkańców woj. opolskiego odbiegają od działań statystycznych Polaków.

Raport "COVID-19 Community Mobility Reports" opracowano dla prawie wszystkich państw świata. Daje on wiedzę na temat mobilności i działań obywateli różnych państw podczas epidemii koronawirusa.

Dane zbierano z urządzeń użytkowników smartfonów z systemem Android, przesyłanych anonimowo do szeregu funkcjonalności aplikacji Google. Sztandarowym przykładem jest aplikacja Google Maps, która na tej podstawie wskazuje natężenie ruchu na drogach.

Najnowszy raport Google umożliwia sprawdzenie jak zmieniła się mobilność ludzi w sześciu rodzajach miejsc. Opracowanie obejmuje okres od 16 lutego do 29 marca, zaś za porównanie posłużyły dane na temat aktywności użytkowników aplikacji Google z okresu od 3 stycznia do 16 lutego.

W przypadku Polski widać wyraźny spadek aktywności i czasu spędzanego przez obywateli w niemalże wszystkich miejscach. Dane prezentują się następująco:

  • Rekreacja (restauracje, kawiarnie, centra handlowe, kina, biblioteki itd.) - spadek o 78 proc.
  • Zakupy (sklepy, targowiska i apteki) - spadek o 59 proc.
  • Parki (w tym plaże czy publiczne ogrody) - spadek o 59 proc.
  • Transport (dworce, przystanki, stacje metra) - spadek o 71 proc.
  • Miejsca pracy - spadek o 36 proc.
  • Miejsca zamieszkania - wzrost o 13 proc.

Google przygotowało też takie zestawienia w rozbiciu na poszczególne województwa. Patrząc na wyniki dla woj. opolskiego widać, że pod pewnymi względami zachowania mieszkańców regionu odbiegają od tych ogólnopolskich.

Jak? To sprawdźcie w galerii.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie